search

Tomorrow Came Today

58,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Audio Video, 2008-04:
'...Paal Nilssen_love słynie z duetowych nagrań z saksofonistami - po Hakonie Kornstadzie, Matsu Gustafssonie, trzech duetach z Kenem Vandermarkiem i płycie z Peterem Brotzmannem przyszła kolej na kolejną legendę saksofonu (ale i trąbki) - Joe McPhee. Wszystkie zebrane na płycie utwory to duetowe improwizacje, w których napędem jest perkusja niezmordowane norweskiego improwizatora. McPhee od kilku lat porzucił nieco swoje drapieżne wizje - chętniej korzysta z melodyki , chociaż jego wizja nic nie traci z swojej kreatywności. Partnerzy rozumieją się w pół frazy, bez słów - wszak od kilku lat grają razem w ramach improwizującego kolektywu zwanego Peter Brotzmann Chicago Tentet. Znakomita, ale i nie nazbyt szalona płyta, która powinna zainteresować nie tylko miłośników skrajnych form free jazzu...'


diapazon.pl, 2008-09:
Mając do wyboru spotkanie Paala Nilssena-Love z Peterem Brotzmannem ('Sweetsweat') i z Joe McPhee ('Tomorrow Came Today'), zdecydowałem się na to drugie, przewidując (poniekąd słusznie), iż pierwszy z duetów przyniesie piękny, jakkolwiek dość przewidywalny free jazz, ileż to bowiem ich spotkań uszy me doświadczyły w ostatnich latach (ze wspaniałym 'Fat Gone' na czele). Zatem jednak Joe McPhee, saksofonista i trębacz jednakowoż osobny i mniej - mimo wszystko - w świecie osłuchany. Tak jak dla Brotzmanna muzyka jest wartkim potokiem świadomości, tak McPhee napotyka na swojej ścieżce improwizacji więcej wątpliwości i chwil nieoczywistej zadumy. Skutek - jak dla mnie - nie zawsze bywa powalający, a w takim wspaniałym na ogół TRIO X zdarzają się dłużyzny i miałkie konwersacje.

Ale wróćmy do omawianej płyty. Oczekiwałem, że dla Nilssena-Love duet z McPhee, to nie będzie łatwy kawałek chleba. Nasz ulubiony perkusista z muzycznym 'adehade', stanął wszak przed nie lada problemem, jak te pełne zadumy 'dziury' w improwizacjach interlokutora zapełnić krwistym bębnieniem. Moim zdaniem, zdał na szóstkę, całość wypada dalece przekonywująco, a sam McPhee tchnął w te muzykę tyle urody i melancholii, ile tylko on potrafi. Rekomendacja bezdyskusyjna. Kupować natychmiast!
autor: Andrzej Nowak
STSJ148CD

Opis

Wydawca
Smalltown Superjazzz (NO)
Artysta
Joe McPhee / Paal Nilssen-Love
Nazwa
Tomorrow Came Today
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.