search

The Dudes

32,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis wydawcy:
Dziesięcioosobowy Tricphonix Street Band złożony ze śmietanki warszawskich muzyków sceny współczesnego jazzu. Założycielem i autorem kompozycji Tricphonix Street Band jest Maciej Trifonidis Bielawski - multiinstrumentalista, znany z wielu innych projektów improwizowanych (zarówno big-bandowych jak i bardziej kameralnych). Muzyka Bielawskiego jest różnorodna i bogata, kompozytor niczym podróżnik wędruje po świecie dźwięków, zachowując jednocześnie swój indywidualny styl i język muzyczny. Komponuje na duże orkiestrowe składy, comba, kameralne tria, duety. Jego utwory charakteryzuje niezwykła energia, zabawa fakturą i formą. Obok wyrafinowanych jazzowych tematów w kompozycjach Trifonidisa słychać eksperymenty i free jazzowe improwizacje, czy symfoniczno-filmowe nastroje. W utworach można odnaleźć wpływy muzyki jazzowej, współczesnej i etnicznej. Trifonidis udziela się i tworzy wiele zespołów sceny jazowej, world music i muzyki improwizowanej (Tricphonix Street Band, Trifonidis Free Orchestra, Trifonidis Downtown Project, Downtown Sekstet, Horny Trees), jest także producentem, realizatorem dźwięku i wydawcą.


popupmusic.pl

[. . .] Album "Motion Illustration I, II" zawiera muzykę napisaną na potrzeby dwóch polskich filmów ("Dla Ciebie, Polsko", "Cud nad Wisłą") prezentowanych na ubiegłorocznym Święcie Niemego Kina w Warszawie. Filmy te mają dziś wartość raczej historyczną niż artystyczną. Muzyka - jak wówczas napisaliśmy, mariaż kameralistyki, jazzu, miejskiego folku - ratowała je, wychodziła na pierwszy plan. Jeśli po pierwszej płycie Trifonidis Downtown Project można było się zastanawiać, jak Trifonidis sprawdzi się w roli ilustratora cudzych historii, odpowiedź jest prosta - świetnie. Paradoksalnie, niskie napięcie i tempo obrazów dało kompozytorowi pewną swobodę, której efektem jest szereg udanych, wręcz uroczych kompozycji, pięknie wykorzystujących plastykę składu złożonego z akordeonu, wiolonczeli i trzech instrumentów dętych, oraz trochę zgrabnych miniaturek. Tylko, że stworzenie dwóch równych ścieżek do kiepskich filmów jest trudne, a podanie ich na raz nieco męczące, zwłaszcza, że druga (do gorszego filmu) wypada słabiej od pierwszej. Znów, selekcja, rearanżacja materiału - choćby w taki sposób, jak zrobili to Sza/Za wydając album z muzyką teatralną - podniosłaby wartość płyty jako odrębnego, żyjącego własnym życiem dzieła.
autor: Piotr Lewandowski


Maciej Trifonidis bioMaciej Trifonidis Bielawski urodził się w 1974 roku w Warszawie. Od najmłodszych lat interesował się muzyką, a właściwie muzyka interesowała się nim. Lata dziecięce spędził w Trypolisie (Libia) i właśnie ten okres miał ogromny wpływ na jego dalszą działalność. Otoczony dźwiękami i muzyką rożnych kultur (m.in. Pakistanu, Indii, Bangladeszu, Korei, Wietnamu, Węgier, Syrii, Senegalu, USA) chłonął atmosferę i poznawał tradycje. Opanował grę na wielu etnicznych i klasycznych instrumentach. Jego muzyka jest różnorodna, bogata, przepełniona niezwykłą energią. Artysta, niczym podróżnik, wędruje po świecie dźwięków, zachowując jednocześnie swój indywidualny styl i język muzyczny, łączy elektronikę z brzmieniami akustycznymi. Komponuje na duże orkiestrowe składy, comba, kameralne tria, duety. Obok wyrafinowanych jazzowych tematów usłyszymy odważne sonorystyczne eksperymenty i dzikie free jazzowe improwizacje, symfoniczno-filmowe nastroje. Ponadto, Trifonidis jako multiinstrumentalista udziela się i tworzy wiele zespołów sceny jazowej, world music i muzyki improwizowanej. Aktualnie jest członkiem formacji: Tricphonix, Trifonidis Orchestra, Trifonidis Free Orchestra, Trifonidis Solo Project oraz w Horny Trees. Współpracował i tworzył z: Trapezfik, Słoma i Bębnoluby, Batyskaf, Marek Biliński, Mamadu Diouf, Beckaye Aw, K.a.s.a, Drums NRG, Muzykoterapia, Mafrik, Mikołaj Pałosz, Kerd. Paweł Szamburski, Hubert Zemler, Patryk Zakrocki, Ray Dickaty, Adam Świtała, Raphael Rogiński, Tomasz Duda czy Levity. Jako producent, realizator dźwięku i wydawca (SLOWDOWN RECORDS) tworzy i nagrywa muzykę we własnym studio (TRIFONIDIS STUDIO).
SLOW007

Opis

Wydawca
slowdown records (PL)
Kompozytor
Maciek Trifonidis
Artysta
Tricphonix Street Band
Nazwa
The Dudes
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.