Growl And Whisper

32,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis wydawcy
Sztandarowa formacja Macieja Trifonidisa Bielawskiego. Od najmłodszych lat interesował się muzyką, a właściwie muzyka interesowała się nim. Lata dziecięce spędził w Trypolisie (Libia) i właśnie ten okres miał ogromny wpływ na jego dalszą działalność. Otoczony dźwiękami i muzyką rożnych kultur (m.in. Pakistanu, Indii, Bangladeszu, Korei, Wietnamu, Węgier, Syrii, Senegalu, USA) chłonął atmosferę i poznawał tradycje. Opanował grę na wielu etnicznych i klasycznych instrumentach. Jego muzyka jest różnorodna, bogata, przepełniona niezwykłą energią. Artysta, niczym podróżnik, wędruje po świecie dźwięków, zachowując jednocześnie swój indywidualny styl i język muzyczny, łączy elektronikę z brzmieniami akustycznymi. Komponuje na duże orkiestrowe składy, comba, kameralne tria, duety. Obok wyrafinowanych jazzowych tematów usłyszymy odważne sonorystyczne eksperymenty i dzikie free jazzowe improwizacje, symfoniczno-filmowe nastroje. Ponadto, Trifonidis jako multiinstrumentalista udziela się i tworzy wiele zespołów sceny jazowej, world music i muzyki improwizowanej. Aktualnie jest członkiem formacji: Tricphonix, Trifonidis Orchestra, Trifonidis Free Orchestra, Trifonidis Solo Project oraz w Horny Trees. Współpracował i tworzył z: Trapezfik, Słoma i Bębnoluby, Batyskaf, Marek Biliński, Mamadu Diouf, Beckaye Aw, K.a.s.a, Drums NRG, Muzykoterapia, Mafrik, Mikołaj Pałosz, Kerd. Paweł Szamburski, Hubert Zemler, Patryk Zakrocki, Ray Dickaty, Adam Świtała, Raphael Rogiński, Tomasz Duda czy Levity.
"Growl And Whisper" Trifonidis Downtown Sextet jest kontynuacją wydanego w tym roku albumu Downtown Project. Ascetyczna w formie, pełna wyłaniających się z ciszy detali, ale mająca też w sobie freejazzowego pazura.

popupmusic.pl
[. . .] "Growl and Whisper" to płyta w tym zestawie najbardziej zaskakująca. Trifonidis opuszcza na niej bezpieczne, dobrze rozpoznane rejony, eksplorowane na dotychczasowych wydawnictwach, na rzecz oszczędnej, operującej barwą i ciut niepokojącej formy. Na nagranej przez lidera z kwartetem smyczkowym, uczestniczącym już w Downtown Project, oraz Wojtkiem Soburą na perkusji, płycie, nie ma ani jednego dętego sola, bo kakofonicznego finału tak potraktować nie sposób. Całości nadają ton partie smyczków, kilkukrotnie kontrapunktowane elektronicznymi maźnięciami i perkusyjnymi stukotami w sonorystycznych pasażach. Trifonidis nie chce być jedyną tu osobą porzucającą przyzwyczajenia i skłania kwartet akademików do podjęcia improwizacji. Słychać, że to najbardziej ryzykowna z trzech omawianych płyt, najdłużej też pewnie ćwiczona, ale przez muzyków niepewnych rezultatu i poszukujących własnego języka. Na pewno jego alfabet można rozwinąć bardziej, a składnię doprecyzować, ale widoczny tutaj pierwszy jego zapis jest bardzo ciekawy i owocuje płytą trudniejszą w odbiorze niż pozostałe dwie, ale zarazem odważniejszą.
autor: Piotr Lewandowski

Gazeta Wyborcza
(...) Trifonidis zapuszcza się w etniczne klimaty, przepuszczając je czasem przez filtr muzyki klasycznej bądź´ jazzowej improwizacji zderzonej z XX-wiecznymi technikami kompozytorskimi. Raz zachwyca symfonicznym ogromem brzmienia, chwilę póz´niej czaruje subtelną liryką kameralnego tria z melancholijnym dźwiękiem saksofonu na pierwszym planie (...)
autor: Tomasz Handzlik


SLOW005

Opis

Wydawca
slowdown records (PL)
Kompozytor
Maciek Trifonidis Bielawski
Artysta
Trifonidis Downtown Sextet
Nazwa
Growl And Whisper
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.