search

Music Illustration I, II

32,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

opis wydawcy:
Oryginalna muzyka Macieja Trifonidisa Bielawskiego napisana do dwóch polskich filmów "Dla Ciebie, Polsko" Antoniego Bednarczyka i "Cud nad Wisłą" Ryszarda Bolesławskiego. Obydwa mają po 80 lat (pierwszy jest z roku 1920., drugi z 1921.), są niekompletne i na dodatek czarno-białe.
Mocno zniszczone kopie poddano rekonstrukcji. Polegała ona nie tylko na poprawie jakości. Wprowadzono też dodatkowe tablice z napisami i materiał ikonograficzny, ułatwiający widzom zorientowanie się w przebiegu akcji.
Pogodzą kinomana, teatromana, wielbiciela historii i fana eksperymentalnej muzyki.


popupmusic.pl
(. . .) Album "Motion Illustration I, II", zawiera muzykę napisaną na potrzeby dwóch polskich filmów ("Dla Ciebie, Polsko", "Cud nad Wisłą") prezentowanych na ubiegłorocznym Święcie Niemego Kina w Warszawie. Filmy te mają dziś wartość raczej historyczną niż artystyczną. Muzyka - jak wówczas napisaliśmy, mariaż kameralistyki, jazzu, miejskiego folku - ratowała je, wychodziła na pierwszy plan.
Jeśli po pierwszej płycie Trifonidis Downtown Project można było się zastanawiać, jak Trifonidis sprawdzi się w roli ilustratora cudzych historii, odpowiedź jest prosta - świetnie. Paradoksalnie, niskie napięcie i tempo obrazów dało kompozytorowi pewną swobodę, której efektem jest szereg udanych, wręcz uroczych kompozycji, pięknie wykorzystujących plastykę składu złożonego z akordeonu, wiolonczeli i trzech instrumentów dętych, oraz trochę zgrabnych miniaturek. Tylko, że stworzenie dwóch równych ścieżek do kiepskich filmów jest trudne, a podanie ich na raz nieco męczące, zwłaszcza, że druga (do gorszego filmu) wypada słabiej od pierwszej. Znów, selekcja, rearanżacja materiału - choćby w taki sposób, jak zrobili to Sza/Za wydając album z muzyką teatralną - podniosłaby wartość płyty jako odrębnego, żyjącego własnym życiem dzieła. (. . .)
autor: Piotr Lewandowski


Gazeta Wyborcza
(. . .) Freejazzowe odloty, neoklasyczne niby-ścieżki dźwiękowe do filmów, awangardowe projekty z pogranicza jazzu, muzyki improwizowanej i elektronicznej. I tak jak Zorn jest tytanem pracy. Komponuje na duże, bigbandowe składy, a także kameralne tria czy duety. Prowadzi jednocześnie kilka formacji. Te najsłynniejsze to Tricphonix, Horny Trees, Trifonidis Orchestra (ew. Trifonidis Free Orchestra), Trifonidis Sextet, z którymi w minionym roku zagrał kilkadziesiąt koncertów i nagrał cztery autorskie albumy.
Trifonidis nie boi się też eksperymentów. Najlepszym dowodem jego najnowsze nagrania. Pierwsze z nich "Music Illustration I, II" (Trifonidis, Slowdownrecords) stworzone zostało jako spontaniczne tło do niemych filmów "Dla Ciebie Polsko" (1920 r.) i "Cud nad Wisłą" (1921 r.). I już tu możemy się przekonać o wszechstronności muzycznej artysty. W muzyce tej kapitalnie bowiem łączy brzmienia akustyczne z subtelnie podawaną elektroniką. Rozwinięciem tej idei jest "Growl and Whisper" (Trifonidis, Downtown Sextet, Slowdownrecords) nagrany przez Trifonidis Downtown Sextet, gdzie elektroniczne plamy dźwiękowe mocno kontrapunktuje kwartet smyczkowy, zaś minimalistyczna i lekko klasycyzująca aranżacja sąsiaduje z szalonymi improwizacjami (biorą w niej udział smyczki!). (. . .)
autor: Tomasz Handzlik


Maciej Trifonidis bioMaciej Trifonidis Bielawski urodził się w 1974 roku w Warszawie. Od najmłodszych lat interesował się muzyką, a właściwie muzyka interesowała się nim. Lata dziecięce spędził w Trypolisie (Libia) i właśnie ten okres miał ogromny wpływ na jego dalszą działalność. Otoczony dźwiękami i muzyką rożnych kultur (m.in. Pakistanu, Indii, Bangladeszu, Korei, Wietnamu, Węgier, Syrii, Senegalu, USA) chłonął atmosferę i poznawał tradycje. Opanował grę na wielu etnicznych i klasycznych instrumentach. Jego muzyka jest różnorodna, bogata, przepełniona niezwykłą energią. Artysta, niczym podróżnik, wędruje po świecie dźwięków, zachowując jednocześnie swój indywidualny styl i język muzyczny, łączy elektronikę z brzmieniami akustycznymi. Komponuje na duże orkiestrowe składy, comba, kameralne tria, duety. Obok wyrafinowanych jazzowych tematów usłyszymy odważne sonorystyczne eksperymenty i dzikie free jazzowe improwizacje, symfoniczno-filmowe nastroje. Ponadto, Trifonidis jako multiinstrumentalista udziela się i tworzy wiele zespołów sceny jazowej, world music i muzyki improwizowanej. Aktualnie jest członkiem formacji: Tricphonix, Trifonidis Orchestra, Trifonidis Free Orchestra, Trifonidis Solo Project oraz w Horny Trees. Współpracował i tworzył z: Trapezfik, Słoma i Bębnoluby, Batyskaf, Marek Biliński, Mamadu Diouf, Beckaye Aw, K.a.s.a, Drums NRG, Muzykoterapia, Mafrik, Mikołaj Pałosz, Kerd. Paweł Szamburski, Hubert Zemler, Patryk Zakrocki, Ray Dickaty, Adam Świtała, Raphael Rogiński, Tomasz Duda czy Levity. Jako producent, realizator dźwięku i wydawca (SLOWDOWN RECORDS) tworzy i nagrywa muzykę we własnym studio (TRIFONIDIS STUDIO).
SLOW003

Opis

Wydawca
slowdown records (PL)
Kompozytor
Maciek Trifonidis Bielawski
Artysta
Trifonidis
Nazwa
Music Illustration I, II
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.