… be like a child …

32,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

opis wydawcy
Trifonidis Free Orchestra to międzynarodowa formacja, w skład której wchodzą muzycy z Polski, Kuby i Anglii. Twórcą projektu jest Maciej Trifonidis, saksofonista, kompozytor, producent. Muzyka zespołu to rozbudowane kompozycje, dzikie free jazzowe improwizacje, ale i minimalizm, spokój i niesamowita energia. Odnaleźć tu można wpływy muzyki współczesnej, jazz i elementy muzyki etnicznej. Nagrana przez grupę płyta ...be like a child... to pewnego rodzaju opowieść, muzyczna podróż w głąb duszy, ale i historie z życia wzięte.

Powstanie tego składu jest dla mnie czymś bardzo naturalnym i emocjonującym. Ten zespół nie jest kontynuacją Trifonidis Orchestra, z którą występowałem i nagrałem płytę w zeszłym roku. To równoległa droga. Tak po prostu dziś odczuwam, takie emocje są aktualne we mnie. Wydaje mi się, że czas i nasze doświadczenia, odczucia powodują ciągłe, nowe inspiracje i potrzeby wyrażenia siebie. Mimo że nagraliśmy płytę ...be like a child ... (w sumie jesteśmy trochę jak dzieci), to jest to dorosły i bardzo osobisty projekt.


Maciej Trifonidis bio
Maciej Trifonidis Bielawski urodził się w 1974 roku w Warszawie. Od najmłodszych lat interesował się muzyką, a właściwie muzyka interesowała się nim. Lata dziecięce spędził w Trypolisie (Libia) i właśnie ten okres miał ogromny wpływ na jego dalszą działalność. Otoczony dźwiękami i muzyką rożnych kultur (m.in. Pakistanu, Indii, Bangladeszu, Korei, Wietnamu, Węgier, Syrii, Senegalu, USA) chłonął atmosferę i poznawał tradycje. Opanował grę na wielu etnicznych i klasycznych instrumentach. Jego muzyka jest różnorodna, bogata, przepełniona niezwykłą energią. Artysta, niczym podróżnik, wędruje po świecie dźwięków, zachowując jednocześnie swój indywidualny styl i język muzyczny, łączy elektronikę z brzmieniami akustycznymi. Komponuje na duże orkiestrowe składy, comba, kameralne tria, duety. Obok wyrafinowanych jazzowych tematów usłyszymy odważne sonorystyczne eksperymenty i dzikie free jazzowe improwizacje, symfoniczno-filmowe nastroje. Ponadto, Trifonidis jako multiinstrumentalista udziela się i tworzy wiele zespołów sceny jazowej, world music i muzyki improwizowanej. Aktualnie jest członkiem formacji: Tricphonix, Trifonidis Orchestra, Trifonidis Free Orchestra, Trifonidis Solo Project oraz w Horny Trees. Współpracował i tworzył z: Trapezfik, Słoma i Bębnoluby, Batyskaf, Marek Biliński, Mamadu Diouf, Beckaye Aw, K.a.s.a, Drums NRG, Muzykoterapia, Mafrik, Mikołaj Pałosz, Kerd. Paweł Szamburski, Hubert Zemler, Patryk Zakrocki, Ray Dickaty, Adam Świtała, Raphael Rogiński, Tomasz Duda czy Levity. Jako producent, realizator dźwięku i wydawca (SLOWDOWN RECORDS) tworzy i nagrywa muzykę we własnym studio (TRIFONIDIS STUDIO).


popupmusic.pl
Macieja Trifonidisa Bielawskiego zmagań z dużą jazzową formą ciąg dalszy i wielce satysfakcjonujący. Free Orchestra jest tak jakby podwójnym kwintetem - dwa saksofony altowe, dwa tenorowe, dwie trąbki - ale o jednej sekcji rytmicznej i wzmocnionym tubą. "...be like a child..." to eksplozywna i barwna muzyka, świadoma tradycji, ale zagrana nowocześnie i z wigorem. Free w nazwie nie ma wiele wspólnego z dokonaniami takich eksperymentalnych formacji frytowych, jak podwójny kwartet Colemana, oktet Brötzmanna czy też jego Chicago Tentet. Raczej nawiązuje do nieokiełznanego poszerzania przez Charlesa Mingusa przestrzeni jazzowej orkiestry o kolejne wymiary. Free zdaje się więc raczej indykatorem przestrzeni pozostawionej muzykom w manewrowaniu przez kompozycyjne i aranżacyjne ramy rozstawione przez lidera. Te są wyraźnie obecne i w kapitalnej mierze stanowią o wdzięku, momentami nawet przebojowości, albumu.

Zgrabne tematy na cały zespół przeplatają się z grą w podgrupach, bopowe i swingowe partie otwierają się czasem na powłóczyste, filmowe tematy, czasem na bardziej free-jazzowe (w manierze) spięcia, a czasem na zwarcia o niemal rockowej proweniencji. Napotykamy nawet wątki z muzyki arabskiej w Tripolis. Zespół gra na równym poziomie przez całą płytę, a najpoważniejsi kandydaci do MVP sesji to sekcja rytmiczna Wojtek Traczyk / Paweł Szpura, która nadaje zwartości grze orkiestry, kapitalnie punktując odcienie i wolty tej muzyki. "...be like a child..." to harmonijna muzyka o mocnej dynamice i ciepłym, pełnym brzmieniu, barwna i nasycona emocjami prędko i głęboko przemawiającymi do słuchacza.
autor: Piotr Lewandowski

SLOW002

Opis

Wydawca
slowdown records (PL)
Kompozytor
Maciek Trifonidis Bielawski
Artysta
Trifonidis Free Orchestra
Nazwa
... be like a child ...
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.