search

Share Location

31,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Modern Jazz / Indie Jazz
premiera polska:
01.10.2019
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
Michał Ciesielski: „Mam szczęście, że mam w życiu ludzi, którzy pokazują mi piękne miejsca na całym świecie. Dzięki ich wysiłkowi odwiedziłem zapierające dech w piersiach miejsca, które pozostanę w mojej pamięci na zawsze. Niektóre egzotyczne, niektóre, powiedziałbym „zaraz za rogiem”, ale wyjątkowe na swój sposób. Teraz chciałbym podzielić się z Wami niektórymi z tych lokalizacji, a przede wszystkim - emocjami, które przyniosły. Kto wie? Może ten album będzie dla Was zachętą żeby je zobaczyć. A więc, wszyscy na pokład!”

Michał Ciesielski - Kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Ukończył studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie uzyskał tytuł magistra kompozytora jazzowego i pianisty jazzowego. Studiował także przez rok w Instytucie Jazzu w Katowicach. Skomponował ponad sto kompozycji (muzyka współczesna, muzyka filmowa i teatralna, muzyka, muzyka kameralna i symfoniczna, a także piosenki pop i wiele innych). Był laureatem wielu międzynarodowych i krajowych konkursów muzycznych, takich jak: Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski Krzysztofa Komedy, Big Sky Jazz Festival, RCK Pro Jazz Festival, School & Jazz Festival i wiele innych.

Oprócz bycia liderem Confusion Project, z którym nagrał 3 albumy i zagrał ponad 100 koncertów, Michał występuje w wielu innych zespołach, takich jak: Ad Shave, Alicja Serowik Quartet, Visegrad Quintet, Tribute To Turnau, Gaba Janusz Quintet. Występuje również ze swoim solowym projektem „Between Black & White”. Współpracował z wieloma czołowymi muzykami, takimi jak: Maciej Sikała, Piotr Lemańczyk, Dorota Miśkiewicz, Krystyna Prońko, Maciej Grzywacz, Marcin Gawdzis, Grzegorz Nagórski, Cezary Paciorek, Marcin Jahr, Brian Fentress, Simona De Rosa, Victor Bastidas. Jako pianista koncertował w całej Polsce, a także w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Nederlands, Rosji, Chinach i Kazachstanie.

jazz.pl:
To pierwszy, solowy album pianisty, mocno utożsamianego z nowym, młodym polskim jazzem. Michał Ciesielski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku, studiował także w Instytucie Jazzu w Katowicach. Jest autorem ponad stu kompozycji (muzyka współczesna, muzyka filmowa i teatralna, muzyka, muzyka kameralna i symfoniczna, a także piosenki pop), jest laureatem wielu międzynarodowych i krajowych konkursów muzycznych ( od Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Krzysztofa Komedy i Big Sky Jazz Festival po laury RCK Pro Jazz Festival, School & Jazz Festival). Jest liderem formacji Confusion Project, z którą nagrał trzy albumy i zagrał ponad 100 koncertów. Pianista występuje także w wielu innych zespołach, takich jak Ad Shave, Alicja Serowik Quartet, Visegrad Quintet, Tribute To Turnau, Gaba Janusz Quintet oraz współpracuje z wieloma czołowymi muzykami, takimi jak: Maciej Sikała, Piotr Lemańczyk, Dorota Miśkiewicz, Krystyna Prońko, Maciej Grzywacz, Marcin Gawdzis, Grzegorz Nagórski, Cezary Paciorek, Marcin Jahr, Brian Fentress, Simona De Rosa, Victor Bastidas.Od lat realizuje swój autorski, solowy projekt „Between Black & White“. Album „Share Location” jest w pewnym sensie kreatywną realizacją solowych aspiracji pianisty i kompozytora. Ta specyficzna, muzyczna podróż jest oczywistym nawiązaniem do skojarzeń, jakie kompozytor wnosi do swojej muzyki oraz jej osobistej, subiektywnej interpretacji. Melodyka jazzu, przemyślane improwizacje oraz wirtuozeria stają się „motywem” każdego nagrania. Różni je poziom ekspresji i natężenia struktur formalnych, ale Michał Ciesielski nie poddaje się łatwym skojarzeniom i nie próbuje podpierać się zgranymi, jazzowymi „chwytami”. W jego pianistyce jest mocna, przemyślana strategia gry z ogromnym bagażem interpretacyjnym.

„ Mam szczęście, że mam w życiu ludzi, którzy pokazują mi piękne miejsca na całym świecie – mówi o genezie powstania albumu Michał Ciesielski. Dzięki ich wysiłkowi odwiedziłem zapierające dech w piersiach miejsca, które pozostanę w mojej pamięci na zawsze. Niektóre egzotyczne, niektóre, powiedziałbym „zaraz za rogiem”, ale wyjątkowe na swój sposób. Teraz chciałbym podzielić się z Wami niektórymi z tych lokalizacji, a przede wszystkim – emocjami, które przyniosły. Kto wie? Może ten album będzie zachętą żeby je zobaczyć ”.
Autor: Dionizy Piątkowski

laboratoriummuzycznychfuzji.com:
W październiku ukazał się solowy album pianisty, kompozytora i aranżera Michała Ciesielskiego. Artysta jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku i twórcą utworów stylistycznie obejmujących zarówno nurt muzyki współczesnej, symfonicznej i kameralnej, jak kompozycje filmowe i teatralne, a nawet przeboje pop. Jest laureatem niezliczonej ilości festiwali i przeglądów jak m.in. Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski Krzysztofa Komedy, Big Sky Jazz Festival, RCK Pro Jazz Festival, czy School & Jazz Festival.

Pianista ma za sobą współpracę ze ścisłą czołówką polskiej sceny jazzowej (m.in. Maciej Sikała, Piotr Lemańczyk, czy Krystyna Prońko), oraz równolegle współtworzy kilka formacji, posród których warto wymienić: Ad Shave (albumy „Ad Shave”, 2015 oraz „Ad complementum”, 2018), Alicja Serowik Quartet („Do Śë Sajd”, 2018) i Visegrad Quintet. Największy sukces odniosła jednak prowadzona przez Michała Ciesielskiego formacja Confusion Project, mająca na koncie trzy znakomite albumy: „How to Steal a Piano?” (2014), „The Future Starts Now” (2015) i najnowszą „Primal” (2018).

Jego solowy album to próba zobrazowania emocji, jakie towarzyszyły artyście podczas jego podróży m.in. do Pekinu, Lwowa, Kazachstanu, na Syberię, czy też reminiscencje z jego rodzinnego miasta Trójmiasta. Poza koncertami z zespołem Michał Ciesielski jako pianista koncertował też m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Holandii, Rosji i Kazachstanie. Niektóre egzotyczne, niektóre bliskie, ale na swój sposób wyjątkowe. Dzięki malowniczej muzyce Ciesielskiego możemy na moment się tam przenieść, a jeśli macie problem z wyobraźnią muzyka powinna Was przekonać przynajmniej do ich odwiedzenia.

Michał ma na swoim koncie kilkadziesiąt autorskich kompozycji oraz ponad kilkaset aranży na przeróżne składy (od tria fortepianowego, przez kwartet smyczkowy, zespół wokalny, chór po big band i orkiestrę symfoniczną) w różnych stylistykach (jazz, muzyka poważna, pop, funk, gospel, muzyka do sztuk teatralnych i do filmu). Tak bogato prezentuje się również najnowszy album, który pomimo instrumentarium opartego wyłącznie na fortepianie prezentuje bogatą wizję stylów począwszy od muzyki neoklasycznej, ragtime, przez swing, blues, elementy świdrujących w głowie motywów opartych na uporczywym ostinato, ciężkich i dramatycznych chopach, a na wyjątkowo rozwiązłym arpegio kończąc. W kompozycjach dominuje raczej ekspresjonizm z dominacją harmonijnego współbrzmienia wspartą notoryczna chęcią kontrastowej instrumentacji i przyznania rytmice głównej roli w kształtowaniu utworu, co wiąże się z intensywną motoryką, nieregularnością akcentowania i zmiennym metrum.

Ciesielski obdarzony jest ciekawym zmysłem kompozytorskim i ujmującą dawką kreatywności, czego można było doświadczyć nie tylko w jego projektach zespołowych, ale i na poprzednim albuiem solowym, który nie był tak spójny jak najnowsze wydawnictwo. Styl Ciesielskiego cechuje bowiem spora heterogeniczność nastrojów, elastyczna rytmiczność oraz interesujące postrzeganie harmonii. Jego grę charakteryzuje zabawa konwencjami, której kalejdoskopowość przy koncepcji odkrywania różnych zakątków świata jaką zdobi najnowszy krążek spełnia się wyśmienicie. Balansuje bowiem na granicy estetyk, gwarantując chwytliwe i poetyckie melodie bez szokowania i zbędnych technicznych popisów. Utwory zaaranżowane są przy tym przy bogatej dramaturgii i z krystalicznie rozwiązującą się kompozytorską puentą. Gra z wyjątkową wrażliwością, często przypominając stylowy liryzm Leszka Możdżera. Dzięki takim artystom jak Ciesielski jestem spokojny o przyszłość polskiej pianistyki.
autor: Konrad Beniamin Puławski

muzycy:
Michał Ciesielski: piano solo

utwory:
1. All Aboard!
2. Tricity Rush
3. Ghosts Of Lviv
4. Train To Karaganda
5. Crossroad Waltz
6. Baikal And Angara
7. Please Stand Still And Hold The Handrail
8. Guo Mao Flutter
9. Standing On The Shore

SL9862

Opis

Wydawca
Soliton (PL)
Artysta
Michał Ciesielski
Nazwa
Share Location
Instrument
piano
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.