search

Omar Sosa & NDR Bigband: Es:Sensual

66,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Ethno Jazz / Modern Jazz
premiera polska:
2016-11-25,
Wydawnicto Audiofilskie

kontynent: Ameryka Łacińska
kraj: Kuba
opakowanie: kartonowe etui
opis:

multikulti.com:
Dla fanów Buena Vista Social Club, ale także współczesnego jazzu płyta "Es:Sensual" to wielka gratka. Bowiem za klawiaturą zasiada Omar Sosa, znakomity kubański pianista i improwizator. Mistrz instrumentów perkusyjnych, wokalista i kompozytor. Ukończył słynny hawański Institute Superior de Arte. Zafascynowany z jednej strony Nat King Colem czy Chucho Valdesem, a z drugiej nagraniami Oscara Petersona, Herbiego Hancocka, Chicka Corei, Keitha Jarretta oraz saksofonistów Charliego Parkera i Johna Coltrane’a zaczął improwizować i studiować muzykę pianisty Theloniousa Monka, mistrza improwizacji. Na początku lat 90. Omar Sosa rozpoczął swą muzyczną i życiową podróż.

NDR Big Band z kolei to jeden z najlepszych współcześnie jazzowych big-bandów. Jego pierwszy koncert jazzowy odbył się w maju 1974 r. w hamburskiej "Fabrik". Zespół koncertuje na całym świecie, bierze także udział w specjalnych projektach artystycznych, które niekiedy nie mieszczą się w ramach muzyki jazzowej.

Płyta "Es:Sensual" to drugie już spotkanie Omara Sosy i NDR Big Band. "Ceremony" z 2010 roku odniosła wielki sukces na świecie, nowe nagranie z pewnością spotka się z podobnym rezonansem. Płomienne improwizacje, poruszające rytmy, ale i chwytliwe melodie, całość perfekcyjnie zaaranżowana i wykonana. NDR Big Band jest zespołem świetnie zgranym i brzmiącym bardzo spójnie. W graniu sekcyjnym nie ma poszczególnych instrumentów – jest tylko sekcja, która brzmi jak gdyby był to jeden instrument. Cały materiał muzyczny zagrany jest bardzo swobodnie i stylowo.

Dorobek Omara Sosy to kolejne potwierdzenie, że koło globalizacji nieubłaganie toczy się naprzód, zróżnicowane, wymieszane, jednorodne dotąd kultury inspirują się wzajemnie i dają niezwykłe plony. Nic tylko dać się porwać ognistym rytmom "Es:Sensual".
Copyright © 1996-2016 Multikulti Project. All rights reserved

muzycy:
Omar Sosa: piano
NDR Bigband

utwory:
1. Cha cha du nord
2. Reposo
3. L3zero
4. My three notes
5. Glu-glu
6. Iyade
7. Angustiado
8. Sad meeting

wydano: 2016
more info: www.skiprecords.com
more info2: omarsosa.com

SKP91342

Opis

Wydawca
Skip (DE)
Artysta
Omar Sosa & NDR Bigband
Nazwa
Es
Instrument
piano
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.