search

Saturday Night Function

63,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

multikulti.com * * * * 1/2:
To nie jest najnowsze nagranie, ale za to zostało dokonane w niezwykłej, gwiazdorskiej obsadzie. Buddy Tate na saksofonie tenorowym i klarnecie, Jim Galloway na saksofonach (sopran, tenor, baryton), Jay McShann za klawiaturą fortepianu, Don Thompson na kontrabasie oraz Terry Clarke na perkusji.
Panowie prezentują się doskonale, muzyka na całej płycie jest na absolutnie najwyższym poziomie. Są tu prawdziwe perełki, zagrane z cudowną lekkością, gdzie muzycy wznoszą się absolutnie na najwyższy z możliwych poziomów.

Tak jest w "John Hardy's Wife,", "Good Queen Bees", oraz niemal wprost odwołującym się do tradycji gospel "Saturday Night Function". Proszą tu zwrócić uwagę na lekkość dialogów, łatwość grania i płynność improwizacji. Tego naprawdę podrobić się nie da, a i niewielu muzyków, tak te pasaże zagrać potrafi. I dziw bierze, że żadem z tych instrumentalistów (no może poza Tatem) nie doczekał się światowego uznania. Znakomita, mainstreamowa płyta!
autor: Mateusz Matyjak
Copyright © 2016 Multikulti Project. All rights reserved


Editor's info:
This 1981 date was the first of three albums by this truly all-star lineup of Buddy Tate (tenor sax, clarinet), Jim Galloway (soprano, tenor, baritone sax), Jay McShann (piano), Don Thompson (bass) and Terry Clarke (drums). "The music is at a high level throughout, though a trio of tunes from the vast band book of Duke Ellington, Mercer Ellington's "John Hardy's Wife," a strutting take of Johnny Hodges' "Good Queen Bees," and a gospel-flavored "Saturday Night Function" particularly stand out on this highly recommended disc." Ken Dryden, Allmusic. Also available: The Sackville All Stars Christmas Record (Sackville SK 3038).
Sackville3028

Opis

Wydawca
Sackville Records
Artysta
Sackville All Stars [Buddy Tate / Jim Galloway / Jay McShann / Don Thompson / Terry Clarke]
Nazwa
Saturday Night Function
Instrument
saxophones
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.