search

Rob Brown, Chris Lightcap, Steve Swell, Chad Taylor: From Here To Hear

66,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2019-06-18
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikulti.com - ocena * * * * 1/2
Rob Brown ponad pokoleniami!

O tym nowojorskim saksofoniście powiedziano już pewnie wszystko. Człowiek, który ma w CV nagrania i koncerty z Cecilem Taylorem, Anthonym Braxtonem, Dennisem Charles, Billem Dixonem, Reggie'm Workmanem, Matthew Shippem, Williamem Parkerem, Craigiem Tabornem, Geraldem Cleaverem, Danielem Levinem, Joe Morrisem, Henry'm Grimesem, Roy'em Campbellem, Hamidem Drake'iem czy Fredem Hopkinsem to zawodnik wagi ciężkiej. Jeśli jeszcze bierze sobie do zespołu legendę jazzowego puzonu - Steve'a Swella (Anthony Braxton, Bill Dixon, Cecil Taylor, William Parker), i atomową, młodszą o pokolenie sekcję rytmiczną w osobach Chrisa Lightcapa i Chada Taylora to z dużym prawdopodobieństwem muzyka "będzie fruwać".

Brown i Swell dokonują tu sonorystycznych cudów, na linii alt - puzon iskrzy jak cholera, nie brakuje konwulsyjnych kulminacji. Chris Lightcap i Chad Taylor z wielką pewnością siebie i swobodą zabierają nas w świat dramaturgicznej swobody. To free jazz dla prawdziwych koneserów, obeznanych z klasyką gatunku z lat 50. czy 60. XX wieku, niestroniących od nagrań tuzów wolnej formy, od Aylera po Coltrane'a, od Cecila Taylora po Braxtona. Narracja toczy się bardzo płynnie, zdobiona świetnymi interakcjami, mimo dynamiki – z pewną melancholią (sic!). To energetyczny i wręcz mistyczny projekt, tych światowej klasy improwizatorów cechuje pasja i muzyczna inteligencja, które stanowią platformę dla ich magicznych artystycznych koincydencji!
autor: Mad
Copyright © 1996-2019 Multikulti Project. All rights reserved
Editor's info:
For this album, Rob Brown has brought together with him three outstanding, seasoned musicians. Steve Swell, at the top, is in perfect osmosis with his leader; Chris Lightcap and Chad Taylor's brilliant personalities help extend each musical phrase by giving them strength and volume. Adding to this the unique sound of Rob Brown's alto and particularly relevant compositions makes it a particularly successful album.

muzycy:
Rob Brown: alto saxophone
Steve Swell: trombone
Chris Lightcap: double bass
Chad Taylor: drums

utwory:
1. Anticipation (7:54)
2. Irascible Angel (7:52)
3. Hard Call (7:44)
4. Lingering (8:16)
5. Strolling and Stumbling (7:08 )
6. Cautiously Hopeful (6:04)

total time - 45:10
wydano: 2019-05
nagrano: Recorded on June 6th 2018 by Jim Clouse at Park West Studio, Brooklyn, NY, USA

more info: www.roguart.com

ROG0090

Opis

Wydawca
Rogue ART (FR)
Artysta
Rob Brown / Chris Lightcap / Steve Swell / Chad Taylor
Nazwa
From Here To Hear
Instrument
alto saxophone
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.