search

Trouble Hunting: Somebody Else With a Wrong Dog

38,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Fusion Jazz/Modern Jazz
premiera polska:
2017-09-01
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Trouble hunting to polsko – duński kwintet założony przez Tomka Licaka w październiku 2010 roku w duńskim Odense, grający awangardową muzykę improwizowaną. Trouble Hunting jest eksperymentem, którego celem jest znalezienie balansu pomiędzy kompozycją a improwizacją. Jest również pochyleniem się nad zagadnieniem formy w muzyce improwizowanej. Założeniem lidera jest zrealizowanie konkretnych zagadnień formalnych i melodycznych w oparciu o zebrane doświadczenia i przemyślenia, sterując swoimi kompozycjami bezpośrednio na scenie nadaje nowe kształty co nadaje zespołowi oryginalne brzmienie oraz unikalną spójność stylistyczna.

Trouble Hunting powstał pod wpływem nowojorskiego środowiska związanego z School For Improvised Music oraz kopenhaskiego wydawnictwa ILK. Z pozoru klasyczny jazzowy skład odwraca do góry nogami pojęcia abstrakcyjne i prowokuje do odnalezienia balansu między kompozycją a improwizacją. Twórcze poszukiwania to kłopoty, ale wygrywa ten, kto skutecznie na nie poluje, w myśli odwróconego przysłowia „Im więcej drzew - tym dalej w las!”.

Zespół powstał w duńskim Odense w 2012 roku, liderem oraz autorem kompozycji jest Tomek Licak. Pierwsza płyta zespołu "Trouble Hunting", wydana przez cenione wydawnictwo Multikulti Project w 2012 roku zyskała znakomite recenzje i znalazła się w zestawieniu 10 najważniejszych płyt jazzowych 2012 w rankingach redaktorów polish-jazz.blogspot.com

"Somebody Else With A Wrong Dog" - to rozwinięcie idei "Improwizacji kompozycją". Elementy, które w jazzie wydawały się już tak mocno ugruntowane, są tu wytrącane ze swoich orbit i nabierają nowych znaczeń, tworząc odrębny świat kolorów, form i pojęć.

Tomasz Licak – saksofon tenorowy, klarnety, Sven Dam Meinild – saksofon altowy, tenorowy, Tomasz Dąbrowski – trąbka, balkan horn, Richard Andresson – gitara basowa, Kasper Tom Christiansen – perkusja

Tomasz Licak - saksofonista oraz kompozytor. Absolwent Carl Nielsen Academy of Music w Odense (2012) oraz Rhytmic Music Conservatory w Kopenhadze, gdzie ukończył elitarne studia podyplomowe (Soloist Advanced Postgraduate Diploma). Laureat licznych nagród, w tym Grand Prix Jazz nad Odrą 2013, Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej 2010.

muzycy:
muzycy:
Tomasz Licak: saksofon tenorowy, klarnety
Sven Dam Meinild: saksofon altowy, tenorowy
Tomasz Dąbrowski: trąbka, balkan horn
Richard Andresson: gitara basowa
Kasper Tom Christiansen: perkusja

utwory:
1. Even More Unexpected Fruit
2. Well-balanced Robbery
3. Illegal Flower Cutting
4. Somebody Else With a Wrong Dog
5. What Happened to Your Lion?
6. Subconsciousness Is Not a Radio Station

wydano: 2017-09-01
more info: www.recart.pl

RECART0023

Opis

Wydawca
Recart (PL)
Artysta
Trouble Hunting
Nazwa
Somebody Else With a Wrong Dog
Instrument
saxophones
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.