search

Dino Saluzzi / Anja Lechner: El Encuentro

66,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Ethno Jazz/World Jazz/Modern Jazz
premiera polska:
2010-06-04,
Wydawnicto Audiofilskie

opakowanie: plastikowe etui
opis:

Opis wydawcy
Timoteo "Dino" Saluzzi to obecnie jeden z najważniejszych artystów współczesnej muzyki w Ameryce Południowej. Wydanie najnowszej płyty El Encuentro zbiega się z jego 75-tymi urodzinami. Na płycie El Encuentro Saluzziemu towarzyszy brat - saksofonista Felix Saluzzi oraz uznana wiolonczelistka Anja Lechner. Całość dopełniona jest akompaniamentem orkiestry The Metropole Orchestra pod dyrekcją Jules Buckley, która tworzy znakomity kontekst muzyczny dla mistrza bandoneonu

Do powstania i realizacji projektu w wielkiej mierze przyczynił się Gustavo Pazos - związany z Amsterdamem pisarz i producent, który odwiedził Saluzziego w Buenos Aires w 2004r. Dzięki zainteresowaniu ze strony holenderskiej orkiestry Metropole Orchestra możliwe stało się wykonanie muzyki bandoneonisty w Amsterdamie.

Dino Saluzzi urodził się w północnej Argentynie Swoją pierwszą grupę założył w wieku 14 lat. Profesjonalną grę zaczął w czasie studiów w Buenos Aires, gdzie zaprzyjaźnił się z Astorem Piazzollą. W latach pięćdziesiątych wyraźniej skupił się na swoich kompozycjach i wykorzystywaniu elementów muzyki folklorystycznej. Dyskografia Saluzziego sięga początku 1980r. Wśród europejskich i amerykańskich muzyków, z którymi nagrywał są Charlie Haden, Palle Mikkelborg i Pierre Favre (wspólny album Once Upon A Time - Far Away In The South), Enrico Rava (Volver), Marc Johnson (Cité de la Musique), Tomasz Stanko i John Surman (From The Green Hill T.Stańko), czy Palle Danielsson (Responsorium).
Na temat krążka Kultrum w 1996r. prestiżowy magazyn Gramophone napisał:
"To szczególne nagranie jest być może najlepszym, kiedykolwiek przeze mnie usłyszanym przykładem muzyki, która naturalnie wyrasta z połączenia tradycji tango i folkloru Ameryki Południowej oraz europejskiego kwartetu smyczkowego".

Muzyczna współpraca braci Dino i Felixa Saluzzich trwa od ponad 60 lat. Saksofonista często pracuje z bratem czego dowodem są m. in. albumy Mojotoro i Juan Condori. Felix tworzy również z Dino i Anją Lechner nowe trio, które powstało jako rezultat wspólnych doświadczeń podczas pracy nad El Encuentro. Anja Lechner gra z Dino od połowy lat 90-tych. Nagrali razem takie albumy jak np. Kultrum czy Ojos Negros. Występujący gościnnie z Metropole Orchestra dyrygent Jules Buckley pracował z takimi muzykami jak Airto Moreira i Briana Eno czy Arctic Monkeys. Jest założycielem i dyrektorem Heritage Orchestra.

muzycy:
Dino Saluzzi: bandoneon
Anja Lechner: cello
Felix Saluzzi: saxophone
The Metropole Orchestra pod dyrekcją Jules Buckley

utwory:
1. Vals de los días (for bandoneon, violoncello and string orchestra)
2. Plegaria Andina (for bandoneon, violoncello, saxophone and string orchestra)
3. El Encuentro (for bandoneon, violoncello and string orchestra)
4. Miserere (for bandoneon and string orchestra)

wydano: 2010-06-04
more info: www.ecmrecords.com
more info2: www.saluzzimusic.com

4763834

Opis

Wydawca
ECM (DE)
Artysta
Dino Saluzzi / Anja Lechner
Nazwa
El Encuentro
Instrument
bandoneon
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.