Wszystko będzie inaczej

35,69 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis Wydawcy:
Zgodnie z tytułem, na trzeciej, wydanej w 2009 r. płycie, Muariolanza gra inaczej. Tym razem prezentuje 10 krótkich, konkretnych utworów, z których większość można nazwać po prostu piosenkami.

To zbiór dojrzałych, a przy tym melodyjnych piosenek. Są tu nieparzyste rytmy, jazzowe frazy, kosmiczne efekty i psychodeliczne brzmienia, ale całość jest przebojowa i łatwo zapamiętywalna. Są orientalne instrumenty i sample z Maroka. Wszystko w niespotykanej dotąd na polskiej scenie produkcji. Teksty mówią o nadziei w kryzysie, o polskiej rzeczywistości widzianej oczami przedstawicieli pokolenia '70. Tytułowa piosenka zaczyna się słowami: "Coś jest nie tak: te wszystkie zespoły brzmią tak samo". Muariolanza brzmi jak nikt inny!


Muariolanza to pierwszy w Polsce przedstawiciel muzyki ambient-jazz, łączącej ambientowe przestrzenie z jazzową improwizacją. W ich muzyce znaleźć też można elementy etno, rocka, reggae, funky i dużo transowego brzmienia. Zespół wyznaje zasadę klasyka awangardy XX wieku, Johna Cage'a: "Cisza nie istnieje - wszystko to muzyka", dlatego wykorzystuje nie tylko instrumenty, ale też dźwięki otoczenia.

Muzycy tworzący Muariolanzę współpracowali z wieloma znanymi artystami, m.in.: grupą Hawkwind (Wielka Brytania), Zbigniewem Namysłowskim, Edytą Jungowską, Acoustic Ladyland (Wielka Brytania), Hansem Peterem Salentinem (Niemcy), Robstar (Wielka Brytania) i grupą Pogodno.

Od końca 2006 r. zespół dał ponad 150 koncertów, m.in. Off Festival (trzykrotnie), Heineken Open'er Festival, Tauron Nowa Muzyka, na JAZ Festiwalu Muzyki Improwizowanej, 10 edycji festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa, festiwalach Ars Cameralis i Jazz w Ruinach, Festiwalu Muzyki Nieprzewidywalnej, Festiwalu Filmów Kultowych, na Pozytywnych Wibracjach, World Fusion Music Festival i w warszawskim klubie Akwarium (koncert transmitowany przez PR2), zarejestrował także występ dla TVP Kultura.

Na koncertach zespół Muariolanza prezentuje utwory z czterech dotąd wydanych płyt ("Muarioland" 2006, "Po drugiej stronie Przemszy" 2008, "Wszystko będzie inaczej" 2009, "Muafrika" 2010) wysoko ocenionych przez krytykę zarówno w środowisku muzyki jazzowej, jak alternatywnej. Ostatni z albumów to 12 utworów inspirowanych Czarnym Lądem. Pojawili się na niej także goście, m.in.: Katarzyna Nosowska, Zbigniew Hołdys i Józef Skrzek. "Muafrika" była swego czasu Płytą Tygodnia w radiowej Trójce.
OKO492

Opis

Wydawca
Falami
Artysta
Muariolanza
Nazwa
Wszystko będzie inaczej
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.