search

Silent Melodies

57,90 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:


Editot's info:
TOSHINORI KONDO, uznany japoński trębacz, nagrywał do tej pory z tak różnymi muzykami o wielkich nazwiskach jak: BILL LASWELL, JOHN ZORN, DEREK BAILEY, HERBIE HANCOCK, PETER BROTZMANN, DJ-KRUSH, Hotei TAIZO czy EISHIBA, by wymienić tylko kilku najważniejszych.

W 1984 roku założył w Japonii tzw. IMA (International Music Activities) i ruszył z nim na światową trasę. Brzmienie tego zespołu zawierało wszystkie rodzaje muzycznych elementów od rock'n'rolla przez jazz aż do DJ-ingu, na całym świecie wywołało spore zainteresowanie.

W 1993 roku Kondo rozwiązał zespół i przeniósł się do Amsterdamu.

Kontynuował i wyostrzał swój własny styl, stworzył nowy projekt 'Blow The Earth', grając na elektrycznej trąbce w otoczeniu natury. W 2001 roku Toshinori Kondo został zaproszony przez Dalaj Lamę do wyprodukowania części międzynarodowego pokojowego festiwalu nazwanego 'The World Festival of Sacred Music' w Hiroszimie. W 2003 roku otrzymał nagrodę Kikaku-sho (najlepszy projekt) 45. Japońskiego Konkursu muzycznego a w 2005 roku zainicjował 'PIKADON Project' na 60. rocznicę zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę i Nagasaki. Od 2006 roku mieszka na zmianę w Amsterdamie i Tokio. Zawsze był entuzjastą współpracy z najróżniejszymi muzykami, tymczasem teraz nagrał płytę, na której po raz pierwszy gra tylko on sam na swej elektrycznej trąbce. Jak sam tytuł mówi, Kondo gra tu spokojnie, cicho i nastrojowo, ale daleko mu do kiczowatego smooth-jazzu czy pop-jazzu.
OCD004

Opis

Wydawca
Off A Still Selection
Artysta
Toshinori Kondo
Nazwa
Silent Melodies
Instrument
trumpet
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.