search

Whit Dickey / Kirk Knuffke: Drone Dream [Vinyl 1LP]

109,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2019-06-14
opakowanie: Singlefoldowe etui
opis:

multikulti.com - ocena * * * * 1/2
Jeden z najciekawszych kornecistów współczesnego jazzu, który z rodzinnego Denver przeniósł się do Nowego Jorku prezentuje duetowe nagranie z wybuchowym drummerem - Whitem Dickey'em, znanym z wieloletniego partnerowania Davidowi S. Ware'owi i Matthew Shippowi. Jest też liderem oryginalnych projektów artystycznych. Whit Dickey wyrobił sobie wyjątkową pozycję na scenie improwizowanej, jako perkusista słynnego kwartetu Davida S. Ware’a. Jego gra potrafi być potężna i gęsta, ale Dickey posiada też zdolność kreowania niezwykle subtelnego nastroju.

Oto wirtuoz kornetu, jeden z muzyków lawirujących z największą gracją na granicy między tradycją a awangardą wraz z mistrzem swobodnej perkusji dają świadectwo, że muzyka improwizowana potrafi być komunikatywna. Kirk Knuffke jest trębaczem, który bardzo dobrze czuje się w małych składach, tutaj to słychać ze zdwojoną mocą. Ponieważ jego sprzężone z perkusją Whita Dickeya improwizacje, mają zaszyty duży ładunek lirycznego piękna!
To zdecydowanie nie jest konwencjonalne free, wolna forma jest tutaj punktem wyjścia, bo Knuffke sprawia, że większość utworów brzmi jak piosenki, z silną ekspozycją linii melodycznej. Oczywiście swobodnie improwizowana perkusja Dickey'a równoważy konwencję free ballady Knuffke'go, dając w efekcie głęboko zanurzoną w sentymentalizmie, brzmiącą bardzo oryginalnie płytę.
autor: Mad
Copyright © 1996-2019 Multikulti Project. All rights reserved

muzycy:
Whit Dickey - drums
Kirk Knuffke - trumpet

utwory:
A1. Soaring 07:36
A2. Weave 1 06:09
A3. Weave 2 06:49
B1. Legba Sequence - Dream 2 04:13
B2. Oblique Blessing 07:06

wydano: 2019-05
nagrano: Recorded on January 12th, 2018 at the Studio 2, Brooklyn, New York

more info: www.nobusinessrecords.com

NBLP122

Opis

Wydawca
NoBusiness Records
Artysta
Whit Dickey / Kirk Knuffke
Nazwa
Drone Dream [Vinyl 1LP]
Zawiera
Vinyl 1LP
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.