search

Bobby Bradford, Hafez Modirzadeh, Ken Filiano, Royal Hartigan: Live at the Magic Triangle [Vinyl 1LP, limited edition 500]

109,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2017-09-29
opakowanie: Singlefoldowe etui
opis:

multikulti.com - ocena * * * * 1/2:
Niezwykłe ponadpokoleniowe spotkanie 81-letniego kornecisty Bobby'ego Bradforda z bodaj najbardziej znanym dzisiaj muzyku jazzowym, sięgającym do tradycji klasycznej muzyki perskiej - saksofonistą Hafezem Modirzadehem. W sekcji rytmicznej usłyszymy kontrabasistę Kena Filiano i perkusistę Royala Hartigana.

Bobby Bradford, amerykański trębacz, kornecista, bandleader i kompozytor, w 1953 roku rozpoczął współpracę z Ornettem Colemanem, (którego poznał jeszcze w Texasie), ale niedługo później został wcielony do US Army (do 1958 roku) i w kwartecie Ornette'a zastąpił go Don Cherry. Do kwartetu Colemana powrócił w 1961 roku na dwa lata. W tym okresie dużo koncertował – m.in u boku Erica Dolphy'ego i Charlie'go Hadena. W latach sześćdziesiątych rozpoczął współpracę z Johnem Carterem, klarnecistą jazzowym, z którym założyli legendarny New Art Jazz Ensemble. To właśnie z nim nagrał najsłynniejsze ze swoich płyt (w sekstecie, kwintecie, kwartecie i w duetach). Muzycy dzięki wspólnym nagraniom, nauczyli się świeżego spojrzenia na muzykę free, wypracowali nową, odrębną jakość formułowania dźwięku i budowania kompozycyjnego napięcia.
Po śmierci Johna Cartera w roku 1991 Bradford kontynuował muzyczne poszukiwania z własnym zespołem (Bobby Bradford Mo'tet), którego płyty ukazywały się nakładem włoskich labeli Black Saint / Soul Note; a także w grupach prowadzonych przez innych muzyków (m,in, kwartet Vinny'ego Golii). Jest wykładowcą w Pasadena City College oraz Pomona College w Claremont w Kalifornii.

Biografia Hafeza Modirzadeha może być dla niektórych równie skomplikowana, co jego nazwisko. Jego ojciec jest Irańczykiem, matka Francuską mieszkającą w USA. Dzieciństwo spędzał Hafez na zmianę po obu stronach Atlantyku, równolegle chłonąc muzykę i kulturę Zachodu i Bliskiego Wschodu. Nie dziwi, że wykorzystał to doświadczenie podczas studiów etnomuzykologicznych. Dziś Hafez Modirzadeh jest profesorem Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco, zdobywcą prestiżowych stypendiów – m.in, NEA i Fulbrighta. Ze swoimi projektami objechał z pewnością pół świata, koncentrując się, w przeciwieństwie do wielu muzyków w garniturach, na tej drugiej, południowej połówce. Modirzadeh opracował system, który nazwał Chromodalnym - w karygodnym uproszczeniu łączy on język amerykańskiego jazzu z dorobkiem tradycyjnej muzyki perskiej.

Ich wspólne nagranie, przesycone pogłębionym doświadczeniem muzycznej wielokulturowości, zdumiewa swoją emocjonalnością i dyscypliną wykonawczą zarazem. Ale to nie powinno zaskakiwać, każdy z czwórki wielokrotnie już ujawnił swoje niemalże nieograniczone możliwości wykonawcze.
Copyright © 1996-2017 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
One of the most original cornet players to emerge from the avant-garde, the great 81-year-old Bobby Bradford hasn't dimmed at all over the years – and he sounds wonderful here on cornet in the company of Ken Filiano – bass, effects, Royal Hartigan – drums and Hafez Modirzadeh – tenor saxophone. Bobby made his mark in Los Angeles, playing with Ornette Coleman, Eric Dolphy and John Carter. Over two decades, saxophonist Hafez Modirzadeh has developed his pioneering chromodal concept, a cross-cultural musical approach developed from his own American jazz and Iranian heritages.

Recorded by Dan Richardson
Edited and mixed by Andersonix.com
Mastered by Arūnas Zujus at MAMAstudios
Design by Oskaras Anosovas
Diagram by Hafez Modirzadeh

muzycy:
Bobby Bradford: cornet
Hafez Modirzadeh: tenor saxophone
Ken Filiano: bass, effects
Royal Hartigan: drums

utwory:
SideA:
1. She
2. Sillhouette
3. Bayraktar

SideB:
1. Wadsworth Falls
2. Ashes

wydano: 2017-08
nagrano: Recorded live on 31st March, 2016 at Bezanson Recital Hall as part of the Magical Triangle Jazz Series

more info: www.nobusinessrecords.com

NBLP108

Opis

Wydawca
NoBusiness Records
Artysta
Bobby Bradford / Hafez Modirzadeh / Ken Filiano / Royal Hartigan
Nazwa
Live at the Magic Triangle [Vinyl 1LP, limited edition 500]
Zawiera
Vinyl 1LP
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.