search

Itaru Oki, Choi Sun Bae, Nobuyoshi Ino: Kami Fusen [Vinyl 1LP, limited edition 300]

109,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2017-05-10
opakowanie: Singlefoldowe etui
opis:

multikultiproject.blogspot.com
Niezwykły, jedyny w swoim rodzaju skład instrumentalny - dwie trąbki (ewentualnie trąbka oraz bambusowy flet) oraz kontrabas zarejestrowany został w małej kawiarni Amores w Hofu, w prowincji Yamaguchi w Japonii w styczniu 1996 roku. Szybkie, elastyczne linie kontrabasu są tu raczej zwartym basowym pasmem niż podkładem rytmicznym dla solowych lub duetowych tematów, unison i improwizacji. Skupienie i spokojny charakter nagrania burzą rwane sekwencje trąbek, a elastyczność i dynamika poszczególnych kompozycji potrafi być impronująca.

Najszerzej znanym muzykiem tria jest Itaru Oki, urodzony w Kobe w 1941 roku, ceniony od lat sześćdziesiątych jako jeden z najbardziej innowacyjnych trębaczy japońskiej sceny jazzowej. W 1974 roku przeniósł się do Paryża zdecydował się jednak pozostawić przeszłość za sobą i przeniósł sie do Paryża, wówczas jednej ze stolic free jazzu w Europie. Koncertuje tam systematycznie po dziś dzień wraz z muzykami francuskimi, ale także uznanymi sławami z Ameryki tworząc - wraz z Alanem Silvą, ale też Sunnym Murrayem i Bobbym Few - free jazzową sławę stolicy Francji. Nobuyoshi Ino, urodzony w Kiryu w 1950 r., Zadebiutował dopiero w 1971 r. Szybko jednak zyskał sławę jednego z wiodących kontrabasistów japońskich co zaowocowało koncertami i nagraniami z najwybitniejszymi improwizatorami sceny jazzowej w Kraju Kwitnącej Wiśni - Masayuki Takayanagim, Kazumi Watanabe, Masahiko Satohem czy Masabumi Kikuchim. Ostatnim członkiem zespołu jest tu koreańczyk Choi Sun Bae, znany w swoim rodzinnym kraju przede wszystkim jako członek tria Kang Tae Hwan. I chociaż ten koncert planowany był pierwotnie jako występ duetu Oki - Ino, to dzięki inicjatywie właściciela i menadżera Cafe Amores Choi Sun Bae dołączył do składu na ten jeden koncert.

Zagrane wówczas utwory to wcale nie wolne improwizacje, chociaż gdy słucha sie tego nieuważnie czy po raz pierwszy można odnieść takie wrażenie. Tym bardziej, że muzycy potrafią wpleść w kompozycje, w jej improwizowane partie tematy dużo bardziej znane, zaczerpnięte z twórczości choćby i Louisa Armstronga (końcówka "Pon Pon Tea"). "Kami-fusen", temat tytułowy oraz "Yawning Baku" są dziełami Ino i powstały specjalnie na duetowy album jaki ten basista zarejestrował w Tokyo w 1985 roku z Lesterem Bowiem (ten zresztą pokochał je tak bardzo, iż włączył je do swojego repertuaru na stałe nagrywając choćby z Abdulahem Ibrahimem). Muzycy potrafią czasami bardzo daleko odejść od tematów czego świetnym przykładem są włączone tu standardy - "I remeber Clofford" Benny Golsona czy "Old Folks". Dając upust kreatywnej energii tworzą cudowne i niezwykłe widowisko przesycone nostalgią i ciepłem.
autor: Marek Zając
Copyright © 1996-2017 Multikulti Project. All rights reserved

"Kami Fusen" jest dostępny na dwóch nośnikach:
CD i Vinyl 1LP

muzycy:
Itaru Oki: trumpet, bamboo flute
Nobuyoshi Ino - bass
Choi Sun Bae - trumpet

utwory:
SideA:
1. Yawning Baku 14:47
2. Kami-Fusen 9:02

SideB:
2. I Remember Clifford 6:40
3. Ikiru 10:38

wydano: 2017-03
nagrano: Recorded live on the 2nd January 1996 at Café Amores, Hofu, Yamaguchi, Japan by Takeo Suetomi / Concert produced by Takeo Suetomi

more info: www.nobusinessrecords.com

NBLP103

Opis

Wydawca
NoBusiness Records
Artysta
Itaru Oki / Choi Sun Bae / Nobuyoshi Ino
Nazwa
Kami Fusen [Vinyl 1LP, limited edition 300]
Zawiera
Vinyl 1LP
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.