search

The Convergence Quartet: Slow and Steady

66,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2013-06-04
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Jewelcaseowe etui
opis:

multikultiproject.blogspot.com:
"...Płyta sygnowana przez Convergence Quartet to nagranie z gatunku tych, które wymagają odkrycia i powolnego smakowania. Nie ma tu bowiem wielkich nazwisk znanych bywalcom wielkich festiwali jazzowych. Są za to świetni, kreatywni muzycy doskonale znani tym, którzy z muzyką improwizowaną nie przestają tylko od święta. Dwóch stale współpracujących ze sobą muzyków - Taylor Ho Bynum i Harris Eisenstadt - zaprosiło tym razem do udziału w sesji nagraniowej pianistę Anthony'ego Hawkinsa i basistę Dominica Lasha. To zresztą nie pierwsze nagranie kwartetu - debiutowali oni bowiem kilka temu znakomitą i mocno zróżnicowaną płytą dla portugalskiego Clean Feedu. Tym razem sięgają co prawda do podobnej estetyki, ale muzyka zdaje się być zdecydowanie bardziej homogeniczna. Chociaż poszczególni muzycy wywodzą się z odmiennych szkół i tradycji. W dorobku Dominica Lasha czy Eisentadta (u niego nieco mniej) to muzyka otwarta, Taylora Ho Bynuma - tradycyjna i zachowawcza.
Efektem jest płyta na której próżno szukać jednego lidera, ale która i formą i melodyką muzyki przykuwa uwagę słuchaczy. Głównym instrumentalistą - podobnie jak na pierwszym albumie, ale już nie tak zdecydowanie - jest tutaj Hawkins, ale to nie on określa formę kompozycji czy kierunek w jakim podążą kwartet. Gdybym koniecznie miał wskazywać tu odpowiedzialną za formę osobę, byłby to Ho Bynum, trębacz i kornecista z ostatnich grup Anthony'ego Braxtona. Chociaż on raczej leciutko popycha muzyków niż narzuca im formułę muzykowania. Świetne są kompozycje zebrane na płycie - wszystkie, właściwie po równo, wyszły spod pióra członków kwartetu. W porównaniu z pierwszym albumem nie ma tu właściwie nawiązań do folkloru czy word music, nie ma takiego oddechu radości i nastroju południowoamerykańskiej fiesty. Jest w tej muzyce za to więcej namysłu jakby artyści dojrzewali wraz każdą kolejną płytą, każdym koncertem i spotkaniem. Polecam gorąco!"
[autor: Józef Paprocki]

muzycy:
Taylor Ho Bynum: cornet
Alexander Hawkins: piano
Dominic Lash: double bass
Harris Eisenstadt: drums

utwory:
1. Assemble / melancholy (Alexander Hawkins)
2. Third Convergence (Harris Eisenstadt)
3. Remember Raoul (Taylor Ho Bynum) / Piano Part Two (Dominic Lash)
4. Equals / understand (totem) (Alexander Hawkins)
5. Oat Roe + Three by Three (Dominic Lash)
6. The Taff End (Dominic Lash)
7. Slow and Steady (Harris Eisenstadt)

wydano: 2013-04
nagrano: Recorded live at the Vortex Jazz Club, Sunday November 13th 2011 as part of the London Jazz Festival by Alex Bonney
more info: www.nobusinessrecords.com

NBCD53

Opis

Wydawca
NoBusiness Records
Artysta
The Convergence Quartet
Nazwa
Slow and Steady
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.