search

William Hooker / Thomas Chapin: Crossing Points

66,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2011-04-26
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Jewelcaseowe etui
opis:

multikultiproject.blogspot.com; 2011-04:
"Litewska oficyna prezentuje archiwalne nagranie z udziałem jednego z najsłynniejszych muzyków zachodniego wybrzeża lat osiemdziesiątych - Thomasa Chapina. W tym roku mija piętnaście lat odkąd tego wybitnego instrumentalisty nie ma z nami - zmarł w wieku 41 lat na białaczkę. W ostatnich latach w Polsce jakby go nieco zapomniano, być może dlatego, że przestała istnieć wytwórnia Knitting Factory, z którą przez lata był związany i duża część jego artystycznego dorobku jest na dzień dzisiejszy niedostępna. Tym bardziej więc cieszy publikacji jego nieznanych do tej pory nagrań duetowych z wybitnym instrumentalistą i improwizatorem Williamem Hookerem, chociaż ich realizacyjna strona pozostawia wiele do życzenia. Ten duet to istna muzyczna masakra. Rockowa fraza Chapina przywodzi tu na myśl raczej metalowe solówki niż jazz. Jego altowy saksofon jest niesłychanie szybki, a płuca jakby nieznały zmęczenia, jakby taki stan był im z gruntu obcy. Nie bez kozery Chapin nazwał swój najsłynniejszy zespół Machine Gun - tutaj gra właśnie z taką szybkością. Hooker ze swej strony łoji bębniarski zestaw z mocą wodospadu, ale i niezwykłym wyczuciem. To istny cud, że istnieje drummer zdolny wytrzymać narzucone tu od pierwszych dźwięków przez saksofonistę tempo. Trochę mylący jest w moim odczuciu nadruk na okładce - "featuring Thomas Chapin". To bowiem saksofonista jest tu chyba magnesem, ale i bohaterem tego nagrania. Wspomniałem na wstępie o nienajlepszej realizacji - bębny są wysunięte na plan pierwszy, a saksofon porusza się mocno przytłumiony (i nie najczyściej nagrany), jakby w oddaleniu. Czasem tak jest, że mamy okazję zetknąć się z nagraniem niedoskonałym pod względem technicznym, ale mający wielką wartość artystyczną. Osobiście bardzo się cieszę, że wydawca zdecydował się na publikację tego materiału, chociaż nie wróżę mu sprzedażowego sukcesu. Jednak muzycznie - to prawdziwa rewelacja i bardzo tę płytę polecam."
autor: Marcin Jachnik
multikultiproject.blogspot.com


Editor's info:
This is a monster duo! One of the greatest duo events of all time. There were a series of weekly duo encounters with William Hooker and different saxists at Jerome Cooper's loft during the summer in the early nineties. I caught two of these with Louie Belogenis and Thomas Chapin and both were incredible.
I recall that Louie and Thomas were pushed even further than usual by William's colossal drumming. Both Louie & Thomas mentioned that William made them dig deep into their souls for two sets each to come up with enough ideas to last through these two encounters. This recording captures the night with Thomas Chapin and William Hooker in all their glory..
Bruce Lee Gallanter
Downtown Music Gallery

muzycy:
William Hooker: drums
Thomas Chapin: sax

utwory:
1. The Subway 28:40
2. Addiction to Sound 23:06
3. The Underground Dead 19:05

wydano: 2011
nagrano: Recorded at 9th str Gallery, New York City on 30th May, 1992.
more info: www.nobusinessrecords.com

NBCD28

Opis

Wydawca
NoBusiness Records
Artysta
William Hooker / Thomas Chapin
Nazwa
Crossing Points
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.