search

Smells Like Tape Spirit [Vinyl 1LP]

89,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis Wydawcy:
11 kwietnia 2011 ukazał się najnowszy album Wojtka Mazolewskiego pt. "Smells Like Tape Spirit" sygnowany jako Wojtek Mazolewski Quintet. Prace nad albumem trwały 2 lata. Proces doboru muzyków, kompozycji i współpracowników odbywał się powoli, ale konsekwentnie, a wszystko po to by jak najlepiej oddać twórczy zamysł płyty. W konsekwencji na albumie znalazło się 10 starannie dobranych kompozycji.

Na szczególną uwagę zasługuje proces realizacji i produkcji wymyślony przez lidera. Całość materiału została nagrana i wyprodukowana w sposób, w jaki rejestrowano sesje Johna Coltrane, Milesa Davisa, Charlesa Mingusa czy Beatlesów w latach 50tych i 60tych poprzedniego stulecia. Dokonano tego w specjalnie przygotowanym do tego celu w pełni analogowym studiu w Radio Gdańsk.

Zespół nagrywał w jednym pomieszczeniu, wszystko w czasie rzeczywistym, bez poprawek i ingerencji, uzyskując swoje naturalne brzmienie. Po wielu próbach udało się zarejestrować materiał o wręcz audiofilskim charakterze.

Żeby pozostać wiernym idei nagrania płyty w stylu wielkich mistrzów, proces mixowania i wykończenia płyty również pozostał analogowy. Bez użycia żadnych efektów i przetworników płytę zmixowano na kolejną taśmę analogowa. Pozwoliło to uzyskać ciepłe i miękkie wręcz aksamitne brzmienie.

Za produkcje całości materiału na płycie odpowiedzialny jest sam Wojtek Mazolewski. Realizacją nagrań zajął się Piotr Taraszkiewicz.
MYSTLP008

Opis

Wydawca
Mystic Production (PL)
Artysta
Wojtek Mazolewski Quintet
Nazwa
Smells Like Tape Spirit [Vinyl 1LP]
Instrument
bass
Zawiera
Vinyl 1LP
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.