search

The Damage Is Done [2CD]

62,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

multikulti.com, 2009-10-23:
"Najnowsza płyta kwartetu Joe McPhee, Peter Brotzmann, Kent Kessler i Michael Zerang ukazała się właśnie dla wytwórni Not Two i zawiera cały materiał z koncertu w krakowskiej Alchemii (bez rzadnych cięć) nagrany w dniu 16-tym marca 2008 roku. Basista Kent Kessler pytany przed tym koncert o to czy zespół zagra jeden czy dwa sety miał odpowiedzieć:"jeżeli o mnie chodzi to dwa musisz pytać Joe lub Petera. Mogą być dwa, trzy lub cztery - jak oni się zejdą to mogą tak grać całą noc". Ostatecznie staneło na dwóch setach i improwizowanym jam session (dodatkowo z udziałem Freda Lonberg-Holma), które wszelako na płycie się nie znalazło. Ale w tym stwierdzeniu jest głęboka prawda - rzeczywistym napędem tego kwartetu nie jest sekcja rytmiczna, ale dwóch frontmenów, którzy wymieniają się solówkami w szalonym pędzie. Jednak mimo całej tych szalonych podchodów, w których jeden drugiego chce jeszcze czymś zadziwić, zaskoczyć - w każdej sekundzie wspólnie konstruują muzykę zespołu i uważnie słuchają siebie nawzajem. W porównaniu z wcześniejszymi płytami kwartetu, ta wydaje mi się najspokojniejsza, najbardziej stonowana, a uważniej przyglądając się twórczości Brotzmanna czy McPhee - niemal mainstreamowa. Znakomite nagranie!!!"
autor: Witold Rzechowski


diapazon.pl, 2009-11-13:
Panów Brotzmanna, McPhee, Kesslera i Zeranga znamy świetnie (m.in. doskonale pamiętamy, iż to 40% roztwór Chicago Tentet!), widzieliśmy na wielu koncertach i podziwiamy od lat (nota bene, czyż wielu wspaniałych free jazzowych mistrzów zza wielkiej wody, i nie tylko, nie powinno od dawna posiadać polskiego obywatelstwa?). Jako kwartet mają w dorobku dwa ujawnienia ("Tales Out Of Time" u Kapeluszników i "Guts" na OKKA Disk), a ubiegłej wiosny zawitali do naszego urokliwego kraju, celem popełnienia wspaniałego koncertu w najbardziej obleganej piwnicy współczesnej Europy Środkowej, czyli krakowskiej Alchemii. Wytrawny eksplorator ważnych free wydarzeń, Marek Winiarski rzecz zarejestrował i wydał na podwójnym CD (po raz pierwszy Not Two w takim formacie!).

Panowie zagrali dwa regularne sety (w wymiarze dwóch połówek meczów piłkarskich plus extra time) i gratisowy set trzeci (dogrywka z udziałem tria Freda Lonberga-Holma, który przypadkiem grał w Krakowie w wigilię tego zacnego koncertu). Na płytach niestety nie słyszymy owej dogrywki, a szkoda, bo Wasz recenzent słyszał te dźwięki i z radością donosi, że bezwzględnie warte były publikacji. Stało się jak stało - nie narzekajmy wszakże, bo dostaliśmy 95 minutowy jesienny killer do wielokrotnego odsłuchu. Panowie raczą nas free jazzem, będąc w doskonałej formie i dzieląc swoje swobodne improwizacje na sześć fragmentów opatrzonych tytułami. Skoro dyspozycja dnia wszystkich muzyków absolutnie topowa, to i koncert na długo zapadnie w Waszej pamięci. Co warte podkreślenia, wiele w tej muzyce fragmentów ewidentnie wyciszonych, pełnych nostalgii (jak dobrze, że płyta ujrzała światło dzienne jesienią), w czym szczególnie gustuje Joe McPhee, a i Peter Brotzmann wie, że wszystkiego nie da się załatwić hałasem. Ot, jeden w pewniaków na doroczne listy best of - polecam od pierwszego do ostatniego dźwięku!

autor: Andrzej Nowak


MW8232

Opis

Wydawca
Not Two (PL)
Artysta
Joe McPhee / Peter Brotzmann / Kent Kessler / Michael Zerang
Nazwa
The Damage Is Done [2CD]
Instrument
reeds
Zawiera
2CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.