search

Songs of the Metropolis

62,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Ethno Jazz/World Jazz/Modern Jazz
premiera polska:
2013-04-29
kraj: Israel
opakowanie: kartonowe etui
opis:

opis wydawcy:
Gilad Atzmon urodził się w 1963 roku w Izraelu. Jest saksofonistą, klarnecistą i flecistą. Ukończył Rubin Academy of Music w Jerozolimie na wydziale kompozycji i jazzu. Dorastał w Jerozolimie jako świecki izraelski Żyd. Będąc świadkiem cierpienia Palestyńczyków i czując wobec nich empatię, wyprowadził się z Izraela. Zamieszkał w Anglii i zaczął studiować filozofię. Kiedy spotkał pochodzącego z Jerozolimy Asafa Sirkisa, odżyło jego zainteresowanie graniem muzyki środkowego Zachodu, północnej Afryki i zachodniej Europy. W Londynie odnalazł The Orient House Ensemble i zaczął ponownie definiować swoje korzenie w świetle politycznej rzeczywistości. Obecnie uważa się za oddanego politycznie artystę.
Muzyka Atzmona zmierza w stronę kulturalnej hybrydy. Artysta pisze o niej tak: "nasz ostatni Album Exile został stworzony przez muzyków, którzy żyją na wygnaniu. W przypadku jednych jest to świadomy wybór, inni są na nie skazani. Na płycie staraliśmy się opowiedzieć historię Palestyny, pięknej, historycznie ekumenicznej ziemi, która nagle została zburzona przez radykalnych syjonistycznych fanatyków. Jest to obraz harmonii, zamienionej w rozlew krwi i destrukcję. Żydowskie i izraelskie melodie wykorzystano świadomie. Żydowska historia to nieskończona opowieść o prześladowaniach, agonii i cierpieniu. Syjoniści upatrują swą siłę w żywej fantazji powrotu. Chcę zadać dwa pytania: jak to jest, że ludzie, którzy tyle i tak długo cierpieli, mogą wyrządzać tyle krzywdy innym? W jaki sposób syjoniści, których motywem jest szczere pragnienie powrotu, mogą być tak ślepi na podobne pragnienie Palestyńczyków? Album ten jest próbą zwrócenia uwagi na cierpienie Palestyńczyków. To modlitwa do świata o uznanie prawa Palestyńczyków do powrotu".
Muzycznie Gilad Atzmon pozostaje pod wpływem Juliana Cannoballa Adderleya. Swoją grą wspiera także międzynarodowych jazzowych muzyków, m.in.: Jacke'a De Johnette'a, Michaela Petruccianiego, Richiego Byracha. Gilad zachwyca swoich słuchaczy silnym osobistym stylem, łączącym wielki artyzm bebopu z korzeniami etnicznej muzyki arabskiej i żydowskiej w wyszukany, czasami ironiczny sposób.
Muzyk nagrywa także i koncertuje z gwiazdami brytyjskiej pop music: Ianem Dury, Robbim Williamsem, Sinead O'Connor, Paulem McCartneyem, Shane McGowan czy Memphis Slim. W 1999 r. wydał płyty "Take It Or Leave It" i "Juizz Music", w 2000 roku "Gilad Atzmon & The Orient House Ensemble", w 2001 ukazuje się "Nostalgico". W kwietniu 2003 roku ukaże się nowa płyta Gilada "Exile".
The Orient House Ensamble koncertuje po świecie, grając na najbardziej znaczących europejskich festiwalach i w najlepszych salach koncertowych w Europie.
Editor's info:
Maverick, award-winning saxophonist Gilad Atzmon and the Orient House Ensemble are back with their new album Songs Of The Metropolis. For the last 12 years the quartet have been touring all over the world, stunning audiences with their firebrand performances packed with drama, pathos, luscious harmonies and wit. Atzmon's latest compositions are a sweeping homage to our great cities, from Moscow to Buenos Aires and beyond. Songs of the Metropolis celebrates Gilad & the Orient House Ensemble s lyrical musicality and demonstrates the strength and depth of their song writing. Each tune is at once reminiscent and hopeful, in a time of great uncertainty and turbulence Atzmon and the Orient House Ensemble deliver melodies that provide an anchor to wherever it is that we call home.

muzycy:
Gilad Atzmon: clarinet, sax
Yaron Stavi: bass
Eddie Hick: drums
Frank Harrison: piano

total time - 53:30
wydano: 21 Jan 2013
more info: www.worldvillagemusic.com
more info2: www.gilad.co.uk
450024

Opis

Wydawca
World Village (FR)
Artysta
Gilad Atzmon & The Orient House Ensemble
Nazwa
Songs of the Metropolis
Instrument
reeds
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.