POLONEZY Marcina Maseckiego

32,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis wydawcy:
POLONEZY – to 10-osobowa orkiestra dęta grająca polonezy Marcina Maseckiego. Jak mówi sam artysta: Polonez, taniec narodowy, to forma zapomniana, wręcz martwa. Nie spełnia już swojej roli tańca balowego, nie jest też muzyką ku pokrzepieniu serc. Dziś mamy do czynienia z polonezem jedynie na studniówce oraz na recitalach chopinowskich. Ten właśnie „brak” poloneza był jednym z głównych bodźców do skomponowania materiału. Drugim była niezwykle żyzna rozmowa z Janem Bernadem o miejscu folkloru w sztuce współczesnej oraz zaproszenie z jego strony na prawykonanie POLONEZÓW na Festiwalu Kody w Lublinie.

O samych kompozycjach można powiedzieć, że świadomie łączą kilka różnych estetyk: m.in. trzecioligowej orkiestry marszowej, XIX-wiecznej elegancji oraz klasycystycznych technik kompozytorskich (pierwszy utwór jest napisany w formie allegra sonatowego). Oprócz tego, jako współczesne kompozycje, zawierają w sobie całą plejadę brzmień z dzisiejszego krajobrazu muzycznego. Pojawiają się nawiązania do surf rocka, hip-hopu, samby, czy jazzu. Do tego dochodzi typowa dla Maseckiego fascynacja wszystkim co krzywe, niezręczne, niewygodne, oscylujące pomiędzy walorem i jego brakiem, czasem nawet frenetycznie.

Większość utworów została napisana na początku 2012 roku podczas miesięcznego pobytu w Urugwaju. W grudniu orkiestra weszła do studia i nagrała płytę.
LADOC19

Opis

Wydawca
LADO ABC (PL)
Artysta
Marcin Masecki
Nazwa
POLONEZY Marcina Maseckiego
Instrument
piano
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.