search

Jan Emil Młynarski & Joanna Duda: Love [Vinyl 1LP]

89,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2017-01-12
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: Singlefoldowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Pianistka Joanna Duda oraz perkusista Jan Emil Młynarski poszukując „brakującego elementu” stworzyli wspólny projekt zatytułowany J=J.
O czym grają Joanna Duda i Jan Emil Młynarski? Przyczyną naszych wszelkich poszukiwań jest pragnienie odnalezienia brakującego elementu. Pcha nas do tego to chęć zamieniania zewnętrznej rzeczywistości na tą w naszych głowach. Mamy tam naiwnie wyidealizowany, oniryczny świat niekończącego się strumienia muzycznej świadomości, która wystarcza, by przeżyć. Pracując, dążymy do doskonałości - wielkiej niewiadomej, karmiącej nas duchową satysfakcją i niezmąconym spokojem umysłu. Projekt powstał właśnie po to - zaczęliśmy grać bez żadnych oczekiwań wobec tego, co by stanowiło jego treść. Jedynym wykładnikiem jest tutaj brzmienie, za którym ufnie i w skupieniu podążamy.


Joanna Duda jest rozpoznawalna ze względu na styl gry, jak i koafiurę, postać polskiej sceny jazzowej i improwizowanej. Przez niektórych kojarzona z Wojtkiem Mazolewskim i jego Kwintetem, skutecznie podbijającym polska i zagraniczną scenę jazzową oraz Listę Przebojów Trójki; przez innych utożsamiana z hipnotyzującymi koncertami fortepianowymi. Stworzyła projekt AuAuA, którego album "Muzyka do bólu" pojawił się w 2010 roku będąc alternatywą wobec szeroko pojętego jazzowego mainstreamu.Wespół z braćmi - Tomaszem (saksofon, klarnet) i Radkiem (moog, fx) tworzą rodzinny zespół 3D, którego album ukaże się pod szyldem wytwórni LADO ABC tej wiosny. Z Katarzyną Borek tworzy niecodzienny klasyczno - improwizujący duet na 4 ręce.

Jan Emil Młynarski jest absolwentem prestiżowej szkoły Drummers Collective w Nowym Jorku (dyplom 2006). Koncertował i nagrywał jako stały członek grup lub muzyk sesyjny w Polsce i wielu krajach świata między innymi z Wojciechem Pilichowskim, Kayah, Cesaria Evora, Reni Jusis, Sistars, Smolikiem, Edytą Górniak, Jonem Lordem (ex. Deep Purple), Krzysztofem Herdzinem, Adamem Sztabą, Pinnawelą, Noviką, Korą i wieloma innymi. Udziela się też w alternatywnych projektach muzycznych; wraz z Agimem Dżeljilji i Igorem Boxxem (ex Skalpel) współtworzy Nervy.Być może kojarzycie go z 15 Minut Projekt - pierwszym polskim zespołem grającym prawdziwy, surowy drum'n'bass na żywo, który w latach 2000 - 2006 był objawieniem na klubowych deskach w naszym kraju. W bardziej rozrywkowej i żartobliwej odsłonie Janek występował ze swoim projektem "Młynarski plays Młynarski" (z wokalnym towarzyszeniem Gaby Kulki), z którym w 2009 roku wydał płytę. Przewodzi także warszawskiej kapeli podwórkowej Janek i Jego Combo i Warszawskiej Orkiestrze Tanecznej.Obecnie Janek partycypuje w zespole Oszibarack - jednym z najlepszych elektronicznych live-bandów światowej sceny, mającym na koncie występy na największych światowych festiwalach.

muzycy:
Jan Emil Młynarski: Drums, Percussion, Electronics
Joanna Duda: Synth, Piano, Electronics

utwory:
A1. Shining
A2. Stickings
A3. Fans
A4. Bardo
A5. Couple
B1. Love
B2. Permutation
B3. Bitter
B4. Vivid
B5. Esc

wydano: 2016-04-16
nagrano: Recorded At Tonn Studio

more info: www.ladoabc.com

LADOA17LP

Opis

Wydawca
LADO ABC (PL)
Artysta
J-J [Jan Emil Młynarski / Joanna Duda]
Nazwa
Love [Vinyl 1LP]
Zawiera
Vinyl 1LP
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.