search

Kuba Stankiewicz: Spaces

39,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Piano Jazz
premiera polska:
2020-10-17
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
Mistrzowski powrót Kuby Stankiewicza. „Spaces” to jego pierwsze, w pełni autorskie nagranie po blisko 20 latach od debiutanckiej, fantastycznie przyjętej płyty „Northern Song”, dzięki której pianista trafił na szczyty jazzowych rankingów i podbił serca słuchaczy, nie tylko w Polsce.

W 1993 r., gdy Stankiewicz debiutował jako lider, miał 30 lat, świetne wykształcenie (Berklee College of Music w Bostonie) i spory dorobek jako sideman. Swoją pierwszą autorską płytę nagrał w kwartecie z alcistą Henrykiem Miśkiewiczem, kontrabasistą Adamem Cegielskim i perkusistą Cezarym Konradem. "Northern Song" zawiera muzykę jasną i pogodną, pełną energii.

Nowa płyta została nagrana także w kwartecie, Kuba Stankiewicz - fortepian, Maciej Sikała - saksofon sopranowy, Wojciech Pulcyn - kontrabas i Sebastian Frankiewicz za perkusją.

Kuba Stankiewicz wyróżniał się niezwykłym wyczuciem melodii, kompozytorską i improwizatorską szlachetnością: grał komunikatywnie, pięknym, intymnym dźwiękiem, rzadko popisywał się techniką, stawiał na nastrój, na kreowanie ulotnego – ale długo zapamiętywanego – piękna. Stankiewicz sprzed lat, i Stankiewicz dziś to ciągle ten sam wirtuoz romantycznej introdukcji, wysnuwania melodii z misternego gąszczu drobnych motywów, wyszukiwania idealnej harmonii, logiki dźwięków.

muzycy:
Kuba Stankiewicz - fortepian
Maciej Sikała - saksofon sopranowy
Wojciech Pulcyn - kontrabas
Sebastian Frankiewicz - perkusja

utwory:
1. Spadek
2. Apokryf Part I
3. Split Point
4. Twitter Song
5. Winter Song
6. More Than Revenge
7. Apokryf Part II
8. November Sun
9. Braveheart

wydano: 2020-10-17 (2012)
more info2: www.stankiewicz.art.pl

KSQ001

Opis

Wydawca
KSQ Music
Artysta
Kuba Stankiewicz
Nazwa
Spaces
Instrument
piano
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.