search

Remembering Nina & Abbey

44,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Wokalistyka Jazzowa
premiera polska:
2013-11-12,
Wydawnicto Audiofilskie

kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
“Remembering Nina & Abbey” jest zbiorem wyjątkowych kompozycji, które na trwałe zapisały się w historii muzyki. Na płycie usłyszymy nowe interpretacje takich przebojów jak “My Baby Just Cares For Me”, “Don’t Let Me Be Misunderstood”, “Wild is The Wind” czy “I Want a Little Sugar in My Bowl”. Aga Zaryan znów śpiewa w języku jazzu, czyli po angielsku.

“Remembering Nina & Abbey” jest też albumem tematycznym, którego bohaterkami są dwie kobiety, kultowa Nina Simone oraz charyzmatyczna Abbey Lincoln, uważana za ostatnią wielką divę złotej ery jazzu. To, co łączy Ninę i Abbey to ich niezłomna postawa artystyczna, sposób w jaki mówiły o rzeczach ważnych dla świata kobiet.

Nina Simone to ikona muzyki XX wieku, postać tragiczna. Legendarna ze względu na charyzmatyczny głos i swój sceniczny temperament. Druga z bohaterek to równie interesująca, ale mniej znana Abbey Lincoln, kobieta nietuzinkowa o silnej osobowości. Ostatnia diva złotej ery jazzu. Obie walczyły o zniesienie segregacji rasowej.


Aga Zaryan na temat nowego albumu:
“… Nina Simone oraz Abbey Lincoln to postacie, które od lat inspirują mnie do tworzenia. Mimo tego, że żyję w innych czasach i innym miejscu, one są mi bardzo bliskie, to bratnie dusze. Uwielbiam artystów wyrazistych, takich, których twórczość i postawa zapada w pamięć i powoduje przemyślenia … Duch Niny Simone jest wiecznie żywy. Kiedy na koncertach gramy piosenki z jej repertuaru panuje magiczna atmosfera…”


“Remembering Nina & Abbey” to również spotkanie światowych gwiazd jazzu. W nagraniach brała udział m.in. harfistka Carol Robbins, która nagrywała jeszcze z samą Niną Simone. Muzycy wykonują kompozycje z niespotykaną swoboda. Partie wokalne Agi Zaryan przeplatają genialne solówki Geri Allen i Larriego Koonsa. Wszystko w akompaniamencie jednego z najwybitniejszych współczesnych perkusistów (Brian Blade). Album był nagrywany klasyczną techniką z lat 50-tych (ang. live) w legendarnym Conway Recording Studios w Hollywood. Wybór muzyków oraz miejsca nie był przypadkowy, wokalistka zaprosiła do współpracy swój “dream team” aby zinterpretować na nowo najważniejsze utwory z repertuaru dwóch ikon muzyki XX wieku. Czas wydaje się jak najbardziej odpowiedni bo rok 2013 to 10. rocznica śmierci oraz 80. rocznica urodzin Niny Simone.

muzycy:
Aga Zaryan: vocal
Geri Allen: fortepiano
Brian Blade: perkusja
Darek Oleszkiewicz: kontrabas
Larry Koonse: gitara
Carol Robbins: harfa

utwory:
1. Don’t Let Me Be Misunderstood,
2. Wild Is The Wind,
3. My Baby Cares For Me,
4. When Love Was You and Me
5. Long As You’re LIving,
6. I Want Some Sugar In My Bowl,
7. Lilac Wine,
8. I Got Thunder And It Rings,
9. Bird Alone
10.Avec Les Temps,
11. Strange Fruit,
13. Who Knows Where The Time Goes,
13. Beautiful Land

total time - 61:47
nagrano: magrano 11,12 czerwca 2013 w Conway Recording Studios, Hollywood

4098812

Opis

Wydawca
Parlophone (UK)
Artysta
Aga Zaryan
Nazwa
Remembering Nina & Abbey
Instrument
vocals
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.