search

10 Little Stories

39,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Modern Jazz / Indie Jazz
premiera polska:
09.03.2015
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: Jewelcaseowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Duet gitara/kontrabas zazwyczaj kojarzy się z nudną bankietową oprawą muzyczną... w wypadku duetu Kądziela- Wójciński mamy do czynienia z muzykami zmieniającymi mocno ten schemat. Obaj muzycy słyną z przełamywania stereotypów i przyjętych konwencji muzycznych, a ich wyraziste osobowości tworzą wyjątkowy muzyczny spektakl, pełen zaskakujących zwrotów akcji. Dla laika będzie to odkrycie, a dla słuchaczy znających polską scenę muzyki improwizowanej będzie to niezapomniany wieczór z czołowymi postaciami tego gatunku. Trasa promująca debiutancką płytę duetu Kądziela/ Wójciński pt. „Ten Little Stories”.

Ten Little Stories” to utwory które z założenia mają przenikać się z dziesięcioma krótkimi historyjkami autorstwa montażystki filmowej piszącej z zamiłowania do szuflady - Edyty Zajdlic-Kądzieli. Teksty znajdują się w książeczce wydanej razem z płytą duetu.

Muzyka zawarta na tym albumie to zbiór opowiadań, których treścią i osią jest przyjaźń. Owocem tej przyjaźni jest niezwykłe porozumienie, które zaistniało pomiędzy muzykami. Kompozycje stapiają się tu w jedno ciało z improwizacją. Muzyce tej towarzyszy spokój, a liczne niedopowiedzenia pozostawiają fantastyczny niedosyt, który uczy nas słuchania muzyki zupełnie na nowo. Tutaj nikt nikomu nic nie udowadnia, tutaj po prostu jest harmonia.

"Nigdy nie zapomnę - widoku z okna w postaci blokowisk z betonu; gołębi, które wydalają z siebie kolor szarości wprawiając miasto w przygnębiający nastrój, pana żulika ze spuchniętą od alkoholu twarzą, który przytula się do krzewu ściskając zielone pąki liści. To pierwsza dawka zieleni - na trzeźwo od wielu lat…"
Edyta Zajdlic-Kądziela

KSAWERY WÓJCIŃSKI - kontrabasista i kompozytor, ur. w 1983r. Wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej aż po najbardziej wyrafinowaną improwizowaną muzykę współczesną.

Współpracował z takimi muzykami jak: Charles Gayle, Uri Caine, Mikołaj Trzaska, Michael Zerang, Satoko Fuji, Nicolle Mitchell, Tim Sparks, Klaus Kugel, Ken Vandermark, Mats Gustafsson, Gaba Kulka, Robert Rasz, Wacław Zimpel, Paweł Postaremczak, Raphael Roginski, Robert Kusiołek, Krzysztof Dys, Szymon i Maurycy Wójcińscy.

Współtworzy takie formacje jak legendarne Emergency, Hera. Koncertuje w kraju i za granicą. Jest znany również ze swych wokalnych eksperymentów, które przywodzą na myśl ducha takich artystów jak Tom Waits czy Frank Zappa.

MAREK KĄDZIELA - gitarzysta jazzowy, kompozytor, muzyk. Absolwent The Carl Nielsen Academy of Music Odense w Danii. Zwycięzca licznych konkursów. Uhonorowany nagrodą dla największej osobowości muzycznej konkursu „Bielska Zadymka Jazzowa”, a także jako student The Carl Nielsen Academy of Music szwajcarsko-duńskim stypendium „Fundation Idella”.

Współzałożyciel, jak również kompozytor muzyki zespołów m.in. takich jak International Jazz Quintet, Off-Quar-Tet, Hunger Pangs oraz Kran. Muzyk aktywnie działający i współpracujący ze środowiskiem duńskim, niemieckim, czeskim oraz polskim, o czym świadczą liczne i długie trasy koncertowe.

Marek Kądziela wyróżnia się charakterystycznym brzemieniem oraz biegłością, stawiając nacisk na własny styl i osobowość, co przekłada się na grę i kompozycje. Dla słuchacza jest to ucieczka w nastrojowy świat najlepszej jakości jazzu, co pozwala na zatopienie się w emocjach, a skończy niechybnie podziwem dla doskonałości kunsztu muzycznego artysty.

muzycy:
Marek Kądziela: guitar
Ksawery Wójciński: bass

wydano: 2015-03-09

FT0052

Opis

Wydawca
For Tune (PL)
Artysta
Marek Kšdziela / Ksawery Wójciński
Nazwa
10 Little Stories
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.