search

Kahil El'Zabar's Infinity Orchestra: Transmigration

69,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Soul Jazz / AACM / Avant Jazz
premiera polska:
2007-04-19
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Jewelcaseowe etui
opis:

multikulti.com:
Wszechstronny perkusista Kahil El' Zabar, którego dorobek koncertowy oraz płytowy zawierają nagrania m.in. z Dizzym Gillespiem, Davidem Murrayem, muzykami AACM oraz Sun Drummer Ensemble ( koncertującym z Art Ensemble of Chicago), Cannonballem Aderleyem ale także z Paulem Simonem i Stevie Wonderem prezentuje swoje big-bandowe oblicze.
Ten jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków sceny 'new black music' pozostaje też jednym z najbardziej twórczych muzyków chicagowskich.
Do swoich najnowszych autorskich nagrań zaprasza Pharoaha Sandersa, Archie'go Sheppa, Hamieta Bluietta i Billy Banga.
Płyta 'Transmigration' powstała we Francji, gdzie doszło do niesamowitego spotkania nestorów sceny AACM [Ernest Dawkins, Joseph Bowie, Kahil ElZabar] z 39-osobową jazzową orkiestrą złożoną z francuskich jazzmanów.
Niesłychanie energetyczna dawka nowoczesnego jazzu mająca za patrona SUN RA Arkestra.

diapazon.pl; 2007-06
'... Nie jest to free jazz ani awangarda, jak podają z rozpędu różne strony internetowe, pewnie sugerując się nazwiskiem lidera, związanego od lat z chicagowskim Association for the Advancement of Creative Musicians. Gdy jednak tej płyty posłuchać, okaże się że mamy tu orkiestrowy mainstream z echami czarnej Afryki, gamelanowej Azji, industrialnego rapu. Soczysty, gęsty jazz dla miłośników bigbandowego grania. Po moich ostatnich orkiestrowych audiaturach (muzycznych lekturach), takich jak płyty Transatlantic Art Ensemble czy Territory Band, ta wydaje się bardzo tradycyjna, brzmi pogodnie i bezpretensjonalnie.
Jest to nagranie koncertowe, dokonane w teatrze w Bordeaux - słychać brawa, gwizdy i reagującą na nie popisami orkiestrę. Wszystkie kompozycje napisał Kahil. Zostały one zaaranżowane tak, by pokazać możliwości big bandu: od subtelnej, wyciszonej solówki lidera na balafonie (senegalska marimba), na początku 'Speaking in Tongues', poprzez stonowany orkiestrowy akompaniament solistom (przede wszystkim Bowiemu i Dawkinsowi, ale solówki grają też członkowie zespołu), bigbandowe riffy towarzyszące turntablistom, po ścianę dźwięku, jaką potrafi postawić ta ogromna formacja. Płytę zamyka przebojowy 'Return of the Lost Tribe', utwór znany już z kilku różnych płyt: m.in. grup Bright Moments i Ritual Trio.
Witalność, swoboda, lekkość - oto, co udało się uzyskać Kahilowi we współpracy z muzykami z Francji ...'
Grzegorz Filip (Nowa Muzyka)

muzycy:
Ernest Dawkins: alto sax, percussion
Joseph Bowie: trombone, percussion
Kahil ElZabar: percussion
39-Piece French Orchestra

utwory:
1. Soul To Groove 5:19
2. Speaking In Tongues 24:42
3. Transmigration 7:44
4. Nu Art. Claiming Earth 15:05
5. Return Of The Lost Tribe 16:22

wydano: 2007-04
nagrano: live in Bordeaux, 2005
more info: www.delmark.com

DE576

Opis

Wydawca
Delmark (USA)
Artysta
Kahil El'Zabar's Infinity Orchestra
Nazwa
Transmigration
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.