search

Alex Sipiagin / Chris Potter / Scott Colley / Eric Harland: Overlooking Moments

59,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
04.04.2014,
Wydawnicto Audiofilskie

kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: plastikowe etui
opis:

multikulti.com:
Pat Metheny powiedział o Sipiaginie "Alex Sipiagin jest teraz jednym z najlepszych trębaczy na świecie". Metheny napisał kilka kompozycji na debiutancki album tego utalentowanego trębacza.

Najnowsza płyta nagrana w doborowym towarzystwie w studio na Brooklynie
Kwartet złożony poza liderem z czołowych amerykańskich jazzmanów w składzie Chris Potter na saksofonach sopranowym i tenorowym, Scott Colley na kontrabasie i za perkusją Eric Harland.

Czuje się tutaj gruntowną znajomość jazzowej tradycji oraz fascynację muzyką lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku, Muzycy tego kwartetu łączą ją ze współczesnymi technikami kompozytorskimi i instrumentalnymi uzyskując znakomity efekt. W każdym utworze można wyodrębnić fragmenty ściśle zapisane i bardziej swobodne, gdzie większą rolę odgrywają poszczególni improwizatorzy.

Siłą tego krążka jest z jednej strony doskonała selekcja utworów (cztery kompozycje lidera, dwie Scotta Colley'a, jedna Chrisa Pottera i jedna M. Michiru) oraz dobór artystów, których wkład w efekt końcowy jest niebagatelny. Dobrze, że są jeszcze producenci zapraszający do studia nagraniowego tak znakomitych muzyków.

Bardzo udana płyta, kolejny wykwit porywającego, akustycznego straight ahead jazzu, album pełen pasji, rozmachu, piękna.


Alex Sipiagin, urodzony w 1967 roku w Rosji trębacz, dość szybko, bo 1991 wyemigrował d Nowego Jorku, gdzie dość szybko zadomowił się na stałe. Wspólpracował z Gil Evans Band, George Gruntz Concert Jazz Band. Koncertował/nagrywał z wieloma światowej sławy muzykami jak Dave Holland, Mingus Big Band, Michael Brecker, Mulgrew Miller, Barbara Dennerlein, Michael Franks, James Moody ...
Sipiagin ma na swoim koncie czternaście autorskich albumów, w życiu osobistym jest mężem jazzowej wokalistki Monday Michiru. Jest jednym z założycieli cenionego jazzowego skłądu o nazwie collective Opus 5, w którym występuje obok Seamusa Blake'a, Davida Kikoskiego, Borisa Kozlova i Donalda Edwardsa.


Chris Potter – amerykański jazzowy saksofonista, kompozytor i multiinstrumentalista. Urodził się w Chicago w Illinois, większość swojego dzieciństwa spędził w Kolumbii w Południowej Karolinie gdzie jego mama wykładała psychologię na University of South Carolina. Od wczesnego dzieciństwa wykazywał zainteresowanie wszelkimi rodzajami muzyki, wykazał niezwykłe uzdolnienia opanowując grę na kilku instrumentach m.in. gitarze i pianinie aby w końcu pozostać przy saxofonie altowymi i tenorowym.
Niedawno skończył 40 lat, ma na koncie 14 autorskich albumów, podobno jest "najczęściej kopiowanym saksofonistą na świecie", więc chyba spełnił pokładane w nim nadzieje. Jest niewątpliwie muzykiem jazzowym, ale wychodzi poza kanony Coltrane-Davis. Jest błyskotliwym improwizatorem, ale pisze też ciekawe kompozycje. Ostatnio z upodobaniem sięga po elementy funku i muzyki klubowej, ale jego gra nie traci przy tym wyrafinowania i głębi. W 2013 roku zadebiutował pod szyldem ECM płytą "The Sirens".


Basista Scott Colley ma za sobą współpracę z gigantami jazzu jak Herbie Hancock, Jim Hall, Andrew Hill czy Michael Brecker. Jego charakterystyczny groove, wyobraźnia melodyczna i improwizatorskie mistrzostwo sprawiły, że jest jednym z najchętniej zapraszanym wspólcześnie basistów. Często występuje w projektach swoich rówieśników jak Chris Potter, Adam Rogers, Brian Blade, David Binney. Jest tez uznanym liderem, począwszy od fonograficznego debiutu w 1996 "Portable Universe" dla wytwórni Freelance, kolejnym "This Place" dla SteepleChase w 1997, "Subliminal" dla Criss Cross z 1998, "The Magic Line" dla Arabesque z 2000, "Initial Wisdom" dla Palmetto z 2002, "Architect of the Silent Moment" dla CAM jazz z 2007, "Empire" dla CAM jazz z 2010 roku.
Wystąpił na z górą 200 albumach jazzowych wielu znakomitych muzyków jak Bill Frisell, Pat Metheny, Adam Rogers, Michael Brecker, Chris Potter, Clifford Jordan, Herbie Hancock, Kenny Werner, Edward Simon, drummers Brian Blade, Antonio Sanchez, Bill Stewart, Roy Haynes.


Eric Harland jest kompozytorem i perkusistą. Urodził się w roku 1978 i pochodzi z Houston w stanie Texas, obecnie mieszka na wschodnim wybrzeżu. Poważną przygodę z muzyką rozpoczął w roku 1993, w którym zaczął grywać w lokalnych barach i pubach, co miało miejsce zaraz po ukończeniu liceum The High School for the Performing and Visual Arts. W swojej karierze muzycznej wydał ponad 45 nagrań z różnymi artystami. Wśród nich znajdziemy m.in. Let’s get lost & Wandering Moon (Terence Blanchard dla Sony Classical), Black Action Figure (Stefon Harris dla Blue Note) oraz Land Of Giants (McCoy Tyner dla Telarc), które były nominowane do nagrody Grammy. Eric Harland obecnie współpracuje z Yamaha Drums, Zildjian Cymbals, Evans Drumheads oraz Vater Sticks.

Editor's Info:
A very prolific member of the Criss Cross family, trumpeter Alex Sipiagin has logged in nine releases as a leader for the label over the span of 12 years. He is also a vital member of the all-star collective Opus Five, that group's most recent effort being the critically acclaimed Pentasonic (Criss 1351).

For his tenth session at the helm, Sipiagin has delivered his most freewheeling recital to date. An integral member of the trumpeter's inner circle since his 2000 debut, Steppin' Zone (Criss 1202), the always exciting Chris Potter fills out the front line on saxophones.

And for the first time, Sipiagin has opted for an ensemble sans piano or guitar. With frequent collaborators Scott Colley on bass and Eric Harland on drums, the results over eight original compositions are as fresh and contemporary as they come.

muzycy:
Alex Sipiagin: trumpet, fleugelhorn
Chris Potter: tenor saxophone, soprano saxophone<
Scott Colley: double bass
Eric Harland: drums

utwory:
1. Expectation (Alex Sipiagin)
2. Cho Tofu (Alex Sipiagin)
3. Chronicle (Scott Colley)
4. Mississippi Waltz (Chris Potter)
5. Flash (Alex Sipiagin)
6. Once .... (Scott Colley)
7. First Step (Monday Michiru)
8. Savoir (Alex Sipiagin)

total time - 01:01:44
wydano: 2013-02-19
nagrano: Recorded October 15, 2012 in Brooklyn, NY, USA by Michael Marciano
more info: www.crisscrossjazz.com
more info2: www.alexsipiagin.com

CCJ1354

Opis

Wydawca
Criss Cross Jazz
Artysta
Alex Sipiagin / Chris Potter / Scott Colley / Eric Harland
Nazwa
Overlooking Moments
Instrument
trumpet
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.