search

Ballads

59,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Pianistyka Jazzowa
premiera polska:
2006-11-16
kontynent: Europa
kraj: Włochy
opakowanie: plastikowe etui
opis:
multikulti.com:
Najnowsza płyta jednego z najsłynniejszych we współczesnym jazzie triowych składów - włoski pianista Enrico Pierananuzi oraz amerykanie: perkusista Joey Baron i basista Marc Johnson sięgają po balladowy repertuar. Po znakomicie przyjętych dwóch płytach w repertuarze Ennio Morricone: 'Play Morricone" CAMJ77502 i 'Play Morricone 2" CAMJ77632 w 2005 roku ten wyjątkowy pianista nagrał przebojową płytę 'Special Encounter" w nowym trio: Enrico Pieranunzi / Charlie Haden / Paul Motian.
Na swojej najnowszej płycie powraca do swojego podstawowego triowego składu, który ma na swoim koncie koncertową 'Current Conditions - Live In Rome at Radiatore" z 2003 roku.
Pieranunzi ucieka tym razem od filmowych skojarzeń, choć i na tej płycie w finale przywołuje ducha Nino Roty - tytułowy temat z filmu 'Noce Cabirii".
Muzyka Pieranunziego to harmonia i znakomicie dobrane proporcje - liryczna muzyka nie popada w cukierkową słodycz, a melancholia nie przytłacza słuchacza, lecz jest chwilą oddechu, zwolnienia, namysłu w zabieganym bez końca współczesnym świecie.

fragment recezji najnowszej płyty:

Dziennik, 2006-10, ocena: ****
'...Jeśli ktoś lubi instrumentalny jazz, który nie jest zbyt absorbujący, za to pomaga zbudować odpowiedni klimat wieczoru we dwoje - to płyta dla niego. Na mnie - solo - nawiska Johnsona i Barona, owszem, robią wrażenie...'[Tymon Tymański]

Dziennik

'Ballads' to czwarta płyta, nagrana przez trio Enrico Pieranunziego w barwach CAM Jazz. Nie jest zbyt wielkim zaskoczeniem, że słynny włoski pianista sięgnął tym razem po ballady, bowiem tego rodzaju repertuar już od wielu lat jest mu szalenie bliski. Nie powinno też nikogo dziwić, że nagrał je wspólnie ze swoim amerykańskim trio, czy jak sam lider je określa 'triem swego serca'. Zresztą mając u boku takich wirtuozów jak Marc Johnson - kontrabas i Joey Baron - perkusja można śmiało poddawać się dowolnym porywom serca.
Pieranunziego jednak ciągnie głównie w stronę pianistyki lirycznej, odrobinę zamyślonej, raczej oszczędnej, w której kluczową sprawą jest melodia rozpięta w przestrzeni subtelnej, ale też i konwencjonalnej harmonii. Ten typ grania został już dawno temu wymyślony przez nieodżałowanego Billa Evansa w czasach, kiedy działało jego najwspanialsze trio ze Scottem LaFarro i Paulem Motianem, a więc z okładem 40 lat temu. I jeśli pominąć postęp technologiczny w dziedzinie rejestracji muzyka Pieranunziego nie różni się zanadto od swojego ideowego wzorca.
Co tu kryć, nie zachwieje więc najnowsza płyta tria niczyimi estetycznymi przyzwyczajeniami. Nie odkryje nowych terenów brzmieniowych, nawet pomimo, że ponad połowa zgromadzonych tu kompozycji wyszła spod pióra Pieranunziego. Słucha się tego bardzo przyjemnie, bo całość jest zagrana i nagrana wybornie. Czy jednak 'Ballads' jest w stanie zapaść głęboko w pamięć? Raczej nie. I jako główną przyczynę podałbym kurczowe trzymanie się świętych reguł stylistyki fortepianowego trio. Szkoda, bo przecież Pieranunziemu przydarzały się już płyty, na których udowadniał, że potrafi tę bardzo skodyfikowaną estetykę nasycić czymś więcej niż emocjonalnymi kliszami.
autor: Maciej Karłowski

muzycy:
Enrico Pieranunzi - piano
Marc Johnson - bass
Joey Baron - drums

utwory:
1. Mi Sono Innamorato Di Te 5:20
2. These Foolish Things 6:05
3. When I Think Of You 6:54
4. A Flower Is A Lovesome Thing 5:04
5. The Heart Of A Child 5:29
6. Sundays 5:52
7. Thought 3:11
8. Night After Night 5:56
9. When All Was Chet 5:32
10. Miradas 5:34
11. Cabiria's Dream 5:41

wydano: 2006
nagrano: 2005
more info: www.CamJazz.com
more info2: www.enricopieranunzi.com
CAMJ77852

Opis

Wydawca
CAM Jazz (I)
Artysta
Enrico Pieranunzi / Marc Johnson / Joey Baron
Nazwa
Ballads
Instrument
piano
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.