search

Gron

59,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
08.02.2013
kontynent: Europa
opakowanie: kartonowe etui
opis:

multikulti.com; 2012-01
"Saksofonista altowy Henrik Walsdorff, basista Adam Pultz Melbye oraz perkusista Tom Christiansen Kasper po raz pierwszy spotkali się na krótkiej trasie koncertowej w czerwcu 2012 roku. Czasem tak - i w tym przypadku tak było - że porozumienie muzyków zaskakuje od pierwszego zagranego dźwięku. Muzyka tria odwołuje się co prawda do korzeni free-jazzu, ale stara się także eksplorować to, co w muzyce - także pozajazzowej (np. rockowej) - się zdarzyło. Jazzowe akcenty przywodzą na myśl dokonania Jimmy'ego Lyonsa i Roba Browna, a szczerość i emocjonalne nasycenie przywodzą na myśl dokonania choćby Brötzmanna, nie eksplorując jednak w jego stylu potęgi brzmienia. To zdecydowanie spotkanie trzech instrumentalnych indywidualności, z których żadna nie wywiera dominującego wspływu na muzykę tria. Dobre nagranie, będące rejestracją trzeciego z koncertów zagranych w czerwcu 2012 roku.

Henrik Walsdorff - jazzman urodzony w roku 1975 w niemieckim Braunschweig. Jest członkiem takich zespołów jak Berlin Improvisere Orchestra, Henrik Walsdorff Trio, Lax, The Most, The Real Latinos, Soko Steidle, Sven-Ake Johanssons Ol'Man Rebop Ensemble, Ulrich Gumpert Workshop Band.

Adam Pultz Melbye - muzyk urodzony w 1981 roku obecnie mieszka w Kopenhadze i spośród wielu projektów jakie współtworzy można wymienić m.in. Jesper Zeuthen Trio, Maria Faust Group, The Mighty Mouse oraz Melbye/Berre/ Brötzmann. Jest członkiem kolektywu wydawniczego Barefoot Records.

Kasper Tom - lider zespołu FUSK. Gra na perkusji i komponuje muzykę. O 2007 żyje w Berlinie i współtworzy tamtejszą scenę jazzową. Muzyk dyplomowany w Carl Nielsen Academy of Music w Odense (Dania). Kasper wywodzi się z nowego pokolenia twórców, łączących wiele nurtów muzyki i przetwarzających je na swoją. Nagrywał płyty m.in. z duńskim zespołem QUARTz i polsko-duńskim zespołem Kran. Grał trasy koncertowe w Polsce, Niemczech, Danii i Nowym Jorku, występował na festiwalach Copenhagen Jazzfestival, Leverkuserner Jazztage, Jazz w Ruinach Festival w Gliwicach, New Coorperation Jazzfestival w Zamościu oraz Jazz nad Odrą we Wrocławiu. Tom dysponuje niesłychaną energią muzyczną i osobistym brzmieniem zarówno jako perkusista jak i kompozytor. Inni współpracownicy to również Tobias Delius, Axel Dörner, Havard Wiik, Kasper Tranberg, Uffe Steen, Marek Kądziela, Mads la Cour."


muzycy:
Henrik Walsdorff (DE) - saxophones
Adam Pultz Melbye: double bass
Kasper Tom Christiansen (DK) - drums

utwory:
1. Klub
2. Totam
3. Halloumi
4. Polska
5. Ende

total time - 75:41
wydano: 2013-01-28
more info: www.barefoot-records.com

BFREC022CD

Opis

Wydawca
Barefoot Records
Artysta
Henrik Walsdorff / Adam Melbye / Kasper Tom
Nazwa
Gron
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.