Bloody Daughter, A Film by Stéphanie Argerich [Blu-ray]

99,90 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Kino Dokumentalne
premiera polska:
2013-11-18
kontynent: Europa
opakowanie: digipackowe etui
opis:

www.rp.pl
Fascynujący, niezwykle szczery i momentami przejmujący dokument, jaki o Marcie Argerich nakręciła jej córka, Stephenie Argerich
(. . .)
Jak wygląda życie dziecka najwspanialszej pianistki ostatniego półwiecza? Ojciec Stephanie – Stephen Kovacevich – także jest sławnym pianistą. Nigdy z Marthą nie zalegalizowali swego związku, choć bardzo się kochali. Życie pod jednym dachem okazało się zbyt trudne. Byli pochłonięci muzyką, z tym że on na ćwiczenia poświęcał dnie, ona głównie noce. Do spraw przyziemnych nie mieli głowy, o czym świadczy fakt, że Stephanie jako jedyna z trzech córek Marthy Argerich nie nosi nazwiska ojca, bo rodzice zapomnieli w odpowiednim momencie tę formalność załatwić.

Stephanie nigdy nie mieszkała z ojcem, więc gdy odwiedza go z kamerą w USA, wyznaje, że czuje się trochę nieswojo w jego domu. Wzajemne relacje są jednak szczere i nieudawane, do ojca nie ma żalu. Do matki zresztą również, bo dzisiaj wie, że dziecko genialnych rodziców nie może mieć życia takiego jak większość rówieśników.
(. . .)
„Bloody Daughter" nie jest wszakże tylko opowieścią o trudnych relacjach rodzinnych. Martha Argerich pozwoliła Stephanie filmować się również podczas artystycznych podróży. Są to zdjęcia wręcz poruszające, bo widać, że dla tej wspaniałej artystki każde wyjście na estradę staje się udręką. W Japonii krąży nerwowo za kulisami przekonana, że występ okaże kompletną porażką. W Warszawie zadręcza emocjonalną huśtawką nastrojów i wątpliwościami swojego agenta, a on odpowiada z wyrozumiałością: – Zawsze taka jesteś, kiedy grasz Chopina.

Część zdjęć do „Bloody Daughter" nakręcono w Warszawie w 2010 roku, gdy Martha Argerich przyjechała na festiwal „Chopin i jego Europa", gdzie zagrała m. in. Koncert e-moll Chopina. Warto ten film obejrzeć teraz, gdy w środę znów wystąpi w Filharmonii Narodowej. Poznamy tajemnicę artystki, która od prawie pół wieku fascynuje interpretacyjną swobodą, lekkością i wirtuozeria, gdy tymczasem dla niej występ wiąże się z psychicznym wręcz bólem (. . .)

autor: Jacek Marczyński
Editor’s Info:
Classical pianist Martha Argerich is the focus of an intimate documentary, Bloody Daughter, by her youngest child, Bern-born Stéphanie Argerich.

Bloody Daughter, directed by Stephanie Argerich, in French, English, Spanish, with French, Polish and English subtitles, is 96 minutes long.

muzycy:
Martha Argerich
Stephen Kovacevitch

wydano: 2013
3073904

Opis

Wydawca
Ideale Audience International
Artysta
Martha Argerich / Stephen Kovacevitch
Nazwa
Bloody Daughter, A Film by Stéphanie Argerich [Blu-ray]
Instrument
piano
Zawiera
Blu-ray
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.