Incredible Love

49,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis wydawcy:
Chris Brokaw to postać niezwykła na scenie muzycznej, był współtwórcą jednego z najbardziej proroczych i w pełnym tego słowa znaczeniu kultowych zespołów w historii: Codeine, nagrywającej min. dla SubPop. Grupa powstała w 1990 roku i o całe dziesięciolecie wyprzedziła wówczas swoje czasy. Do inspiracji Codeine muszą się przyznać dziś takie zespoły jak Low, White Birch, Tortoise czy Savoy Grand...
Ale Codeine to tylko fragment bogatego życiorysu Chrisa Brokawa, gitarzysty i perkusity. Przez jego życiorys przewijają się wielkie nazwiska i najznamienitsze wytwórnie amerykańskie. Jeszcze przed Codeine grał na perkusji w zespole kontrowersyjnego GG Allina, od 1992 roku nagrywał także z zespołem Come, z którym wydał osiem albumów i wiele EPek, min. dla wytwórni Matador.
W połowie lat 90-tych Chris współpracował także z wieloma znakomitymi artystami, jak np. KARATE, MOLASSES, COBRA VERDE, MANTA RAY, THE WILLARD GRANT CONSPIRACY, THALIA ZEDEK czy STEVE WYNN.
W 1997 założył wraz z Bundy K. Brownem (ex-Tortoise, Bastro), Dougiem McCombsem (TORTOISE, BROKEBACK, 11th DREAM DAY) i Curtisem Harveyem (ex-REX, LETTER E) formację Pullman, która nagrała 2 albumy dla Thrill Jockey. Rok później założył jeszcze THE NEW YEAR, grupę, w której obok Brokawa znaleźli się Matt i Bubba Kadane (obaj ex-BEDHEAD) i Mike Donofrio, by nagrać 2 płyty dla Touch & Go.
2001 rok to początek solowej kariery Chrisa, wtedy wydał EPKę dla Kimchee i Acuareli, by rok później nagrać dla wytwórni Atavistic pierwszy album sygnowany własnym nazwiskiem, zatytułowany 'Red Cities'. Ta płyta była okazją do wielu koncertów i tras w USA, Europie i Kanadzie, w czasie których dzielił scenę min. z takimi tuzami muzyki niezależnej jak Mogwai, Joan of Arc, Rebecca Gates, J. Mascis, Low, Bob Mould, Bettie Serveert, Califone, Evan Dando czy Brokeback. Krótko potem wydał solowy akustyczny album 'Wandering as Water', oraz bardziej rockową EPkę 'My Confidante +3' a także współpracował przy produkcji filmu 'I Was born, but...'.
Najnowszym projektem współtworzonym przez Brokawa jest Dirtmusic (z Hugo Race'em i Chrisem Eckmanem).
'Incredible Love' jest w katalogu płyt Brokawa najbardziej energetyczną i ekspresyjną pozycją. Nagrana z udziałem wielu gości (David Curry z Empty House Collective, Kevin Coultas z Rodan, Jeff Goddard z Karate i Matt Kadane z The New Year, Silkworm i Consonant) pokazuje Brokawa jako rasowego, mocno elektrycznego rockmena. Oprócz autorskich utworów, Chris nagrał także cover z repertuaru formacji Suicide 'I Remember'.
Utwory Brokawa, mimo rockowej pasji, pozostają świetnie napisanymi piosenkami, można by tu nawet użyć terminu 'zelektryfikowany songwriting'.
Płyta została wydana w 2005 roku, ale do tej pory nigdy nie była dostępna w Polsce, warto więc poznać bliżej twórczość człowieka, bez którego współczesna muzyka wyglądałaby zupełnie inaczej.
NOIS1061

Opis

Wydawca
Acuarela (E)
Artysta
Chris Brokaw
Nazwa
Incredible Love
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.