search

Joe Bonamassa: Live From Nowhere In Particular [2CD]

45,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Blues & Rock/Rythm & Blues
premiera polska:
2008-09-20
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Jewelcaseowe etui
opis:

sylwetka muzyka:
Joe Bonamassa urodził się w Utice w stanie Nowy Jork. Jego ojciec Len posiadał sklep z gitarami i dzięki temu Joe zaczął grać na gitarze Chiquita o pomniejszonej skali już w wieku czterech lat. Siedem lat później rozpoczął pobieranie lekcji u wirtuoza muzyki country Danny'ego Gattona.Po raz pierwszy występował na scenie przed B. B. Kingiem w wieku 12 lat. W dwa lata później został zaproszony do wzięcia udziału w festiwalu poświęconemu gitarom Fendera i podczas swej podróży na zachodnie wybrzeże USA spotkał Berry'ego Oakleya Juniora, syna basisty zespołu The Allman Brothers Band. Joe i Berry założyli zespół The Bloodline, którego członkami byli też: Erin Davis, syn Milesa Davisa, Waylon Krieger, syn Robby'ego Kriegera z grupy The Doors oraz pianista Lou Segreti. Zespół wydał jeden album pod szyldem EMI. Na płycie gościnnie zagrał też Warren Haynes.

Od najmłodszych lat Bonamassa kolekcjonuje gitary i obecnie ma ich w swojej kolekcji ponad 215 - wszystkich podobno używa: do nagrania płyty 'You and Me' zawierającej 11 utworów, użył 22 różnych gitar i 5 wzmacniaczy. Podczas koncertów używa średnio od 5 do 8 gitar, takich jak Gigliotti 'JB' Telecaster z 2004, Fender Stratocaster z 1965, a także różnych modeli Les Paul.

Zapytany przez dziennikarza magazynu 'Guitarist' o płyty, które wywarły największy wpływ na kształotowanie się jego gry, wymienił trzy albumy: 'Blues Breakers with Eric Clapton' - John Mayall & the Bluesbreakers, 'Irish Tour' - Rory Gallagher i 'Goodbye' - Cream. Kiedy indziej zaś zapytany o gitarzystów, na których się wzoruje wymienił: Stevie Ray Vaughan, B.B. King, Robert Johnson, Danny Gatton, Jimmy Page, Jeff Beck, Eric Johnson i Buddy Guy.

utwory:
DISC 1:
1. Bridge To Better Days
2. Walk In My Shadows
3. So Many Roads
4. India/Mountain Time
5. Another Kinda Love
6. Sloe Gin
7. One Of These Days

DISC 2:
1. Ball Peen Hammer
2. If Heartaches Were Nickels
3. Woke Up Dreaming
4. Django/Just Got Paid
5. High Water Everywhere
6. Asking Around For You
7. New Day Yesterday/Starship Trooper/Wurm

wydano: 2008-09
more info2: www.jbonamassa.com

PRD72482

Opis

Wydawca
Blues Bureau / Provogue Records
Artysta
Joe Bonamassa
Nazwa
Live From Nowhere In Particular [2CD]
Instrument
guitar
Zawiera
2CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.