Polityka prywatności
Zasady dostawy
Zasady reklamacji
Blues / Blues & Rock
premiera polska: 2017-11-24
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: Singlefoldowe etui
opis:
Opis wydawcy
Muzycznie płyta opiera się na czystym bluesie i rocku, choć, tak jak w utworze tytułowym, słychać również wpływy muzyki reggae. Z całego wydawnictwa wyróżniają się utwory: "Dzień, w którym pękło niebo", "Cegła" oraz "Niewinni i ja, cz. I i II".
Pierwszy utwór rozpoczyna się krzykiem ptaków. W pierwszej wersji tego utworu odgłos ptaków mógł przypominać wrony, dlatego wersja ta została ocenzurowana z uwagi na rzekomą aluzję do komunistycznego WRONu. Szczególną uwagę w piosence zwraca emocjonalny tekst zawierający odniesienia do Biblii.
Kolejny wspomniany utwór to "Czerwony jak cegła" – jeden z najbardziej znanych utworów zespołu. Jest to bluesowy utwór z erotycznym tekstem opowiadający o nieudanych zalotach chłopaka do dziewczyny.
Trzeci z utworów to "Niewinni i ja", piosenka składająca się z dwóch części - pierwsza jest szybka i energiczna, zaś druga nostalgiczna, w której prym wiodą solowe popisy muzyków, w szczególności gitarzystów Adama Otręby i Jerzego Styczyńskiego. Piosenkę uzupełnia tekst opowiadający o dealerze narkotykowym, zwanym Niewinnym. Fragmenty tekstu wskazywać mogą, że utwór opowiada o prawdziwych przeżyciach wokalisty.
Mroczna, czarno-biała grafika reedycji ilustruje i uzupełnia nastrój wydawnictwa.
muzycy:
Paweł Berger – fortepian
Michał Giercuszkiewicz – perkusja
Adam Otręba – gitara
Beno Otręba – gitara basowa, śpiew
Ryszard Riedel – śpiew
Jerzy Styczyński – gitara
utwory:
A1. Kim Jestem - Jestem Sobie
A2. Powiał Boczny Wiatr
A3. Dzień W Którym Pękło Niebo
A4. Oh, Słodka
B1. Czerwony Jak Cegła
B2. Nieudany Skok
B3. Niewinni I Ja - Cz. I I II
wydano: 2017-11-24 (1985)
nagrano: Recorded live at Amfiteatr Świnoujście on 12.07.1984
more info: www.polskienagrania.com.pl
Opis