Kategorie

Zośka


  • Kod: FM15020
  • Producent: Fortuna Music (PL)
  • Kod producenta: 5903240365166
  • Wykonawca: Maciej Fortuna International Quartet
  • Nośnik: CD
  • Cena: 35,99 zł
  • Poleć produkt

Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
2016-01-22
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
„Zośka jest córką dwóch odległych od siebie światów: pełnej odwagi i otwartości kultury amerykańskiej oraz nieskalanej, przepięknej muzyki ludowej znad Wisły” – tak wyjaśniają tytuł swojej nowej płyty jej twórcy zebrani w Maciej Fortuna International Quartet.

Kwartet tworzony przez: Macieja Fortunę – trąbka, Macka Goldsbury’ego – saksofon tenorowy i sopranowy, Erika Unswortha – kontrabas i Franka Parkera – perkusja na swojej nowej płycie gra polskie utwory ludowe w jazzowych interpretacjach. Obecny program zespołu jest kolejną odsłoną wieloletniej wzajemnej współpracy muzyków, którzy wcześniej spotykali się na scenie podczas wielu tras koncertowych w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych. Lider formacji – Maciej Fortuna ma w swoim dorobku kilkanaście w pełni autorskich płyt. Wykłada jako adiunkt w klasie trąbki jazzowej w Akademii Muzycznej w Poznaniu.


jazzarium.pl - ocena * *:
Słuchanie ostatnich płyt Macieja Fortuny skłoniło mnie także do powrotu do nieco wcześniejszego albumu sygnowanego nazwiskiem trębacza. Przyznać trzeba, że aktywność Macieja jest zdumiewająca, projekty akustyczne elektryczne, jazzowe, z Krzysztofem Pendereckim w tle, z Wisławą Szymborską, polskie, triowe, kwartetowe i etniczne z zagranicy i z kraju.

Zośka jest właśnie o polskiej ludowej muzyce i z Zośką jest podobnie jak z Tribute To Andrzej Przybielski. Sprawia ona na mnie wrażenie płyty zrobionej bardzo szybko i podobnie jak tamta, chyba bez domyślanego muzycznego powodu i nie wierzę, że z gębokiej fascynacji polską muzyką ludową. Jest jeszcze dodatkowo dziwacznie nagrana albo zmiksowana. Jakby też i pod tym względem nie za bardzo dopracowana, a przecież studyjna i bez wątpienia był czas postarać się, żeby brzmiała chociaż przyzwoicie. A może w tym biegu wydawniczym nie było tego czasu?
autor: Maciej Karłowski

muzycy:
Maciej Fortuna - trumpet
Mack Goldsbury - tenor and soprano saxophone
Erik Unsworth - bass
Frank Parker - drums

utwory:
01. lipka by traditional - 3:54
02. kuśtyk by maciej fortuna - 1:51
03. boże co władasz by traditional - 5:26
04. prosi pan ojciec by traditional - 6:06
05. nie chcę cię kasiu by traditional - 5:53
06. obertas by traditional - 6:33
07. zośka by maciej fortuna - 4:12
08. bychawa by traditional - 7:15
09. łybedź by maciej fortuna - 2:12
10. idzi by maciej fortuna - 4:35

wydano: 2016-01-22
more info2: www.maciejfortuna.pl

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: