Kategorie

O firmie


Witajcie na naszych stronach
 
 
     Multikulti Project od kilku dobrych już lat zajmuje się promocją artystów i ich muzyki. Od jazzu poprzez world music do klasyki, muzyki współczesnej i awangardowej, nie zapominając przy tym o zacnych nazwiskach z pogranicza techno, ambientu, hip hipu itp.

     Trudno znaleźć słowo, które dobrze oddaje sens naszej działalności, bo też określenia typu "przedstawiciel" pozostawiają pewien niedosyt. Z bólem przyznajemy: jesteśmy reprezentantami kilkudziesięciu niezależnych wydawnictw. Mamy na sumieniu więcej nawet - to właśnie przez nas zaznacza w naszym monoreligijnym kraju swą obecność kultowy magik starszych braci w wierze - John Zorn. Dyrektor artystyczny, własciciel nowojorskiego klubu Tonic, pasjonat i jeden z twórców amerykanskiej fundacji Tzadik. To przez nas sfrikowani kolesie z Lounge Lizards, Slow Poke, ludzie tacy jak Michael Blake, Joey Baron, czy tuzy world music klasy Omary Portuando - czyli artyści firmy Intuition są w naszym kraju słuchani i podziwiani. Jesteśmy też odpowiedzialni za sporą część procesu globalizacji. Świat nie jest już tak wielki jak niegdyś. Brytyjskie Tumi i World Music Network, francuska Lusafrica... sprawiły, że na Kubę można dotrzeć bez zgody Fidela. Afryka, Azja i obie Ameryki są dostępne bez wiz i paszportów. Ale nie tylko dalekie kraje...

     Nasza wina jest poważniejsza jeszcze przez sympatię do znacznie bliższej nam Norwegii. Skandynawski Kierkelig Kulturverksted, którego wydawnictwa mamy przyjemność promować wyśrubowało jakość nagrań do poziomu raczej niespotykanego na co dzień. Niezwykła dbałość o stronę graficzną spowodowała, że ich wydawnictwa to raczej cross-medialne, samodzielne projekty artystyczne niż zwyczajnie mówiąc płyty kompaktowe. Kto raz dał się porwać nostalgii w precyzyjnie wybrzmiałym fiordowym pogłosie, będzie miał spore kłopoty wracając na łono pop-papki. Jakby tego było nam mało - zajęliśmy się dystrybucją oraz promocją w Polsce audiofilskich wydawnictw Linn i Naim Audio, znanych Państwu przede wszystkim jako producenci najwyższej jakości urządzeń do odtwarzania muzyki. Więc jeśli poprzeczka jakości nagrań zawisła tak wysoko - przyznajemy - mamy w tym swój udział. 

     Prowadzenie działalności agenturalnej jest zajęciem w jakiś sposób pasywnym. Promocja nawet najlepszych wydawnictw nie zastąpi nigdy własnego projektu, dlatego zajmujemy się również wydawaniem płyt. (wśród listy wydawców na stronie głównej znajduje się nazwa "Multikulti"). Nie działamy w próżni. Zajmujemy się również prowadzeniem tradycyjnego sklepu (tradycja dotyczy oczywiście formy sprzedaży). Muzyka dawna, klasyczna, world, jazz, blues, avantrock... Nie ma jedynie siermiężnego popu, disco polo...

     Naszym myślom przyświeca brutalna refleksja - niemożliwe jest, by połowie świata w tym samym czasie podobała się ta sama muzyka. Bez wielkich słów - nie mamy poczucia wypełniania dziejowej misji. Cieszymy się jedynie możliwością pracy i prowadzenia firmy w sposób, który nie naraża naszych muzycznych sumień na wątpliwe moralnie wybory.

Jak mawiał pewien znany filozof :
We don't know if God exists, but if He does...
music is his face"
Theodore Adorno oraz Multikulti People


Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: