Kategorie

Unnavigable Tributaries


  • Kod: MPSMT019
  • On Stock
  • Producent: Multikulti Project (PL)
  • Wykonawca: Luís Vicente / Olie Brice / Mark Sanders
  • Nośnik: CD
  • Cena: 41,99 zł
  • Poleć produkt

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2020-06-08
seria wydawnicza: Spontaneous Music Tribune Series is dedicated to iberian free improvised music
kontynent: Europa
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Wiosenne nowości iberyjskiej serii wydawniczej Multikulti Project i Trybuny Muzyki Spontanicznej

Czasy pandemicznie bardzo różnie wpływają na aktywność edytorską w branży muzyki jazzowej i improwizowanej. Z jednej strony rośnie ilość muzyki publikowanej przez samych artystów w formie elektronicznej, z drugiej - maleje aktywność wydawców w zakresie produkcji nośników czysto fizycznych, zwłaszcza płyt kompaktowych.

Iberyjska seria muzyki swobodnie improwizowanej, realizowana już czwarty rok przez poznańskie Multikulti Project i Trybunę Muzyki Spontanicznej lokuje się gdzieś pomiędzy opisanymi wyżej zjawiskami i już na najbliższy poniedziałek, 8 czerwca, zapowiada dwie kolejne premiery (numery katalogowe 019 i 020), dostępne zarówno w formie plików (via bandcamp), jak i płyt CD.

Pierwszą z nowości jest trio z udziałem portugalskiego trębacza Luisa Vicente oraz jego brytyjskich przyjaciół, postaci doskonale rozpoznawalnych na europejskiej scenie muzyki improwizowanej – kontrabasisty Olie Brice’a i perkusisty Marka Sandersa. Dla Vicente to już czwarta płyta w serii (po „Live at Ljubljana”, „L3” oraz „Points”), zaś dla jego partnerów, to debiut w serii, ale bynajmniej nie w szerokim katalogu Multikulti Project, w którym muzycy ci mają swoje istotne, artystyczne ujawnienia.

Muzykę zawartą na krążku zatytułowanym „Unnavigable Tributaries” zmiksował i dokonał masteringu poznański pianista Witold Oleszak, który nadał brzmieniu niemal cool-jazzowy posmak. Swobodna improwizacja tria silnie zakorzeniona jest w muzyce jazzowej, a szczególnie brzmienie trąbki kojarzyć może się z nagraniami kwintetów Milesa Davisa z lat 60. ubiegłego stulecia.

Autorem liner notes do płyty jest Olie Brice. W swoich słowach nie mógł on uciec od pandemicznych, jakże teraźniejszych skojarzeń.

„Nagraliśmy ten album pod koniec wspaniałej trasy po Portugalii, w maju 2019 roku. Tydzień fantastycznych koncertów, słońca, wspaniałego jedzenia, smakowitego wina. Słuchając muzyki, przychodzą mi na myśl wspomnienia - niesamowity posiłek na balkonie w restauracji kuzyna Luisa, z widokiem na morze… wspaniały kolektyw, który zorganizował nasz koncert w Caldas i gościł nas jak rodzinę … niesamowite miejsce i niesamowita gościnność w Lizbonie… członkowie widowni, którzy przyszli na pierwszy koncert i tak bardzo im się spodobał, że pojechali z nami przez cały kraj, aby usłyszeć kolejne… słuchanie nowego albumu The Ex podczas jazdy przez oszałamiające doliny Douro… głęboką przyjemność i podekscytowanie, wynikające z zabawy z tak kreatywnymi, świetnie reagującymi współpracownikami i znajdowania nowych sposobów wspólnego tworzenia muzyki każdej nocy…
Piszę te słowa podczas szaleństwa Covid 19, w izolacji społecznej i prawdopodobnie na kilka tygodni przed szczytem wirusa (…). Słuchanie naszego nagrania pomaga mi patrzeć zarówno w przeszłość, jak i w przyszłość, ku bardziej szczęśliwym czasom (…)”.

Liner notes by Olie Brice
We recorded this album at the end of a wonderful tour of Portugal in May 2019. A week of fantastic gigs, sunshine, great food, beautiful wine. Listening to the music now, memories come happily to mind – an amazing meal on the balcony at Luis’ cousin’s restaurant, looking out to sea … the wonderful collective who organised our gig in Caldas and hosted us like family … the amazing venue and incredible hospitality in Lisboa … the audience members who caught the first gig and enjoyed it so much they drove across the country to hear another ... listening to the new album by the Ex while driving through the stunning valleys of the Douro … the deep pleasure and excitement of playing with such creative, responsive collaborators and finding new ways to create together each night …

I’m writing these liner notes during the madness of Covid 19, in social isolation and probably a few weeks before the height of the virus with what seems like a now inevitable huge loss of life. Hopefully by the time you’re reading this things have calmed down and moved at least partly towards some sort of resolution, but at this point in time it’s hard not to despair, to keep pushing forward artistically… Listening to our recording is helping me look both back and forwards to happier times.

So here’s to human interaction, to social collaboration, to things getting better and to a future when we can do what we do – come together to make music, to listen to music and to share in the joy of being alive.

All music by Vicente, Brice, Sanders
Mixed and mastered by Witold Oleszak
Photo by Miguel Estima
Cover Design by Witold Oleszak
Executive Producers: Tomasz Konwent & Andrzej Nowak

muzycy:
Luís Vicente – trumpet
Olie Brice – double bass
Mark Sanders – drums and percussion

utwory:
1. Côa 03:23
2. Tua 08:17
3. Sabor 06:59
4. Corgo 09:19
5. Tavora 14:33
6. Paiva 02:51

wydano: 2020-06-08
nagrano: Recorded in Lisbon on the 20th May 2019 by Nuno Morao and Tiago Martins at FISGAstudio/ ScratchBuilt

more info: www.multikulti.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: