Kategorie

Little Princess - Tim Sparks Plays Naftule Brandwein


  • Kod: TZ8143
  • Producent: Tzadik (USA)
  • Kod producenta: 0702397814320
  • Wykonawca: Tim Sparks / Greg Cohen / Cyro Baptista
  • Nośnik: CD
  • Instrument lidera: guitar
  • Cena: 66,99 zł
  • Poleć produkt

Player


Jewish / Klezmer Music / Ethno Jazz
premiera polska:
2009-07-21,
Wydawnicto Audiofilskie

seria wydawnicza: Radical Jewish Culture
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: plastikowe etui
opis:

multikulti.com; 2009-07
[...] Druga, po znakomitym albumie 'Tanz', płyta trio Tima Sparksa wraz z Gregiem Cohenem i Cyro Baptistą. Tym razem amerykański gitarzysta wziął na warsztat tradycyjne kompozycje klezmerskiego klarnecisty Naftula Brandweina. Sparks jest wybitnym wirtuozem gitary, ale także znakomitym aranżerem - przygotowane przez niego instrumentacje pierwotnie przeznaczonych na klarnet utworów zadziwiają skomplikowanymi harmoniami, jak również pokazują pełnię warsztatowego poziomu lidera. Słuchając tego album wprost nie chce się wierzyć, że gra tutaj tylko jedna gitara! Sparks zachowuje przy tym śpiewno-nostalgiczny charakter oryginalnych nagrań Brandweina, w czym nie mała zasługa leciutko grającej, wprost unoszącej się w powietrzu sekcji rytmicznej Cohen-Baptista. Porywające nagranie!. [...]
autor: Józef Paprocki


Brand Magazyn
Tim Sparks to mistrz żydowskich filigranów, jego najnowsza płyta sięgająca do kompozycji Naftula Brandweina, żydowskiego emigranta, który w 1908 roku znalazł się w Nowym Jorku i w dość szybkim czasie zyskał przydomek 'King of the klezmer clarinet" zachwyca zarówno unikalną techniką tego gitarzysty jak i pracą aranżerską lidera, kompozycje w oryginale przeznaczone na klarnet wykonywane są tutaj przez trio: gitara, kontrabas i perkusja.
Słuchając gry Sparksa odnosi się czasami wrażenie, że słyszymy nie jednego, lecz kilku gitarzystów równocześnie, to złudzenie wynika z bardzo ciekawej aranżacji, Sparks nie gra prostych akordów zbudowanych ze współbrzmiących dźwięków, ale używa techniki 'fingerstyle', znanej z amerykańskiego country. Dość łatwo można dojść do wniosku, że gitarzyści używający kostki to warsztatowe przedszkolaki!
Jeden z największych inowatorów jazzowej gitary Bill Frisell powiedział kiedyś 'Jest to całkowicie piękna i inspirująca muzyka, Tim Sparks jest niesamowity, zupełnie oryginalny. Każdy gitarzysta musi to usłyszeć'. Po przesłuchaniu kolejnej już płyty Sparksa wypada tylko przyznać rację i z ochotą posłuchać płyty jeszcze raz, jeszcze raz ...

autor: Tomasz Konwent


Editor's info:
Another fabulous CD of traditional Jewish music arranged for fingerstyle guitar and performed by the wonderful trio of Tim Sparks, Greg Cohen and Cyro Baptista, whose CD Tanz was released in 2000 to great acclaim. Focusing this time on the traditional repertoire of the great Klezmer clarinetist Naftule Brandwein, the arrangements are delightful, highlighting Tim's elegant guitar style and fine ear for detail and harmonic sophistication. Naftule features colorful and lyrical music that takes the Jewish tradition into the 21st century with style, originality and a charming sense of wit.


muzycy:
Cyro Baptista: Percussion
Greg Cohen: Bass, Contrabass Guitar
Tim Sparks: steel-string acoustic guitar

utwory:
1. The Rebbe's Hasid
2. Der Yid In Jerusalem
3. Oh Daddy, That's Good
4. Little Princess
5. Nifty's Freylekh
6. A Few Bowls Turkish
7. The Dearest In Bukovina
8. Leben Zol Palestina
9. Turkish Circle Dance
10. A Bagel With Onions

total time - 49:20
wydano: 2009-06
more info: www.tzadik.com
more info2: www.timsparks.com; www.myspace.com/timsparks

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: