Kategorie

The Carnegie Hall Recital


  • Kod: 4791728
  • Producent: Deutsche Grammophon
  • Kod producenta: 0028947917281
  • Wykonawca: Danil Trifonov
  • Nośnik: CD
  • Cena: 50,99 zł
  • Poleć produkt

Recital Fortepianowy
premiera polska:
2013-09-24
opis:

Opis wydawcy:
Wprawdzie recenzenci wahają się, czy Daniił Trifonov jest następcą Horowitza, czy może Richtera albo Kissina, ale w jednym wszyscy są zgodni: jest wielkim rosyjskim pianistą XXI wieku.
W ciągu ostatnich trzydziestu lat zaszczytu rejestracji recitalu z Carnegie Hall dostąpiło tylko dwóch pianistów związanych z DG: Michaił Pletnev i Lang Lang. Dziś grono to powiększa Daniił Trifonov.
„Ta sala ma w sobie jakąś magię. Kiedy publiczność zasiada na widowni, atmosfera robi się niesamowita. To słuchacze tworzą szczególny klimat, dają energię, dodają wykonawcy skrzydeł. To niesamowite” - mówi Daniił Trifonov.
Nagrany w lutym tego roku różnorodny, wirtuozowski program zawiera największe kompozycje Chopina i Liszta, stanowiąc idealny album wprowadzający na międzynarodową scenę muzyczną tę najmłodszą stażem gwiazdę DG.
Urodzony 22 lata temu w Niżnym Nowgorodzie w Rosji Trifonov jest m.in. zwycięzcą Grand Prix, I Nagrody i Złotego Medalu na XIV Międzynarodowym Konkursie im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie (2011).
Poza niebywałą techniką jest artystą wybitnie „rosyjskim”: intensywność i głębia czynią z niego godnego kontynuatora rosyjskiej tradycji muzycznej, a szeroki repertuar i wysoka jakość wykonania odróżniają go od wielu dzisiejszych gwiazd muzyki fortepianowej.
Patrząc w przyszłość, kalendarz koncertowy Daniiła Trifonova wypełniają międzynarodowe trasy. Frapujący indywidualnością i ujmujący wdziękiem - każdy, kto usłyszy jego grę, rozpozna w Trifonovie wielkiego wirtuoza fortepianu, przed którym maluje się wielka kariera zarówno koncertowa, jak i fonograficzna.

utwory:
Liszt, Franz: Piano Sonata in B minor, S.178
Scriabin, Alexander: Piano Sonata No.2
Chopin, Frédéric: 24 Préludes, Op.28

more info: www.dgclassics.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: