Kategorie

Tęskno


  • Kod: PIASPL006CD
  • On Stock
  • Producent: PIAS
  • Wykonawca: Tęskno
  • Nośnik: CD
  • Instrument lidera: vocals
  • Cena: 39,99 zł
  • Poleć produkt

Indie Pop / Avant Pop / Muzyka alternatywna
premiera polska:
2020-04-17
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
Drugi album Tęskno! Tęskno zadebiutowało w 2018r. doskonale przyjętym albumem “Mi”, który otrzymał nominację do Fryderyka. Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Muzykę wydawaną pod tym szyldem charakteryzuje natychmiast rozpoznawalne brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami.

Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. W listopadzie zeszłego roku ukazał się debiutancki krążek Mi, który podbił serca nie tylko stale rosnącej liczby fanów, ale również krytyków. Album trafił na listę muzycznych podsumowań roku – „Gazety Wyborczej” (#4), portalu Interia.pl (#1) czy „Polityki” (#6). Projekt zdobył 1 miejsce w głosowaniu słuchaczy Radiowego Domu Kultury w Trójce. Ukoronowaniem sukcesów było otrzymanie Mateusza Trójki, prestiżowej Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacja do Fryderyka 2019 w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”.
Na albumie znalazło się 10 autorskich kompozycji artystki. Nowy materiał został zarejestrowany w klimatycznym Studiu Polskiego Radia S2.
Wydawnictwo zwiastuje nowy utwór „Walc”, który znajdziecie we wszystkich serwisach streamingowych.
„Walc opowiada o niepozornym, porannym spacerze brzegiem morza, kiedy plaża jest zupełnie pusta, a ja, mimo że cała trzęsę się z zimna zaczynam wchodzić do wody. Do napisania utworu zainspirowała mnie historia biblijna z Ewangelii Mateusza, w której jeden z uczniów Jezusa z powodzeniem stawia kilka kroków poza łodzią jednak ogarnięty przez strach chwieje się i woła o pomoc. Chciałam w ten sposób wyrazić własną gotowość do podejmowania ryzykownych wyzwań nawet jeżeli z racjonalnego punktu widzenia nie ma szans na ich powodzenie. Myślę, że w obecnej wrogiej i niepewnej rzeczywistości ponad wszystko potrzebujemy pielęgnować w sobie odwagę” - mówi Joanna.

utwory:
1. Pierwsza
2. Frajda
3. Znów
4. A cappella
5. Przed burzą
6. Arenga
7. Inny nikt
8. Między nami
9. Walc
10. Fenomenalna

wydano: 2020-04-17Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: