Kategorie

Sound The Alarm [Vinyl 1LP]


  • Kod: 7234492
  • Producent: Universal (USA)
  • Kod producenta: 0888072344921
  • Wykonawca: Booker T.
  • Nośnik: Vinyl 1LP
  • Cena: 69,99 zł
  • Poleć produkt

Blues & Rock/Rythm & Blues
premiera polska:
2013-08-13
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opis:

Opis wydawcy:
Sound The Alarm to cała historia R&B - od jego powstania po czasy dzisiejsze. Słychać tam wpływy hip-hopu (Anthony Hamilton w utworze Gently czy Mayer Hawthorne w piosence tytułowej), swój udział zaznaczył także Ty Taylor z Vintage Trouble (Your Love Is No Love). Niepowtarzalny styl Bookera słychać przede wszystkim w partiach instrumentalnych Feel Good, w Austin City Blues (wraz z Garym Clarkiem, Jr.) oraz w Fun, zamkniętym w jednym kawałku jam session. W utworze Watch You Sleeping wystąpiła córka Billa Withersa, Kori, która zaśpiewała w duecie z Jonesem, a w zamykającym płytę Father Son Blues na gitarze zagrał z kolei syn artysty, Ted.
Booker T. Jones sam lub we współpracy z innymi artystami napisał dwanaście utworów wchodzących w skład obecnego albumu. Jest również współproducentem płyty (wraz z braćmi Bobbym Rossem i Issiahem „IZ” Avilą, którzy wcześniej pracowali m.in. z Usherem i Mary J. Blige). Do Avila Brothers należała też sekcja rytmiczna większości piosenek z obecnej płyty.
Booker T. Jones jest laureatem czterech nagród Grammy, wśród nich także nagrody za całokształt twórczości. Jako producent zrealizował płyty setek artystów dla wielu wytwórni, m.in. debiutancki album Billa Withersa Just As I Am czy Willie Nelsona Stardust. Napisał i/lub zagrał na wielu największych przebojach wszechczasów, m.in. Green Onions, Sittin’ On The Dock Of The Bay czy Born Under A Bad Sign.

utwory:
1. Sound The Alarm – gościnnie Mayer Hawthorne
2. All Over The Place – gościnnie Luke James
3. Fun
4. Broken Heart – gościnnie Jay James
5. Feel Good
6. Gently – gościnnie Anthony Hamilton
7. Austin City Blues – gościnnie Gary Clark, Jr.
8. Can't Wait - gościnnie Estelle
9. 66 Impala - gościnnie Poncho Sanchez i Sheila E.
10. Watch You Sleeping - gościnnie Kori Withers
11. Your Love Is No Love - gościnnie Vintage Trouble
12. Father Son Blues - gościnnie Ted Jones

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: