Kategorie

Sonic Rivers


  • Kod: TZ4001
  • Producent: Tzadik (USA)
  • Kod producenta: 0702397400127
  • Wykonawca: Wadada Leo Smith / George Lewis / John Zorn
  • Nośnik: CD
  • Cena: 66,99 zł
  • Poleć produkt

Player


Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2014-07-30
seria wydawnicza: Spectrum Series
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikultiproject.blogspot.com; 2014-07:
"Rozpoczynając trzecią dekadę działalności, wytwórnia Tzadik postanowiła poszerzyć jeszcze spektrum swojej działalności i troszkę ją usystematyzować. Wprowadza więc nową serię wydawniczą nazwaną "Spectrum Series". W założeniu mają być w niej prezentowane współczesne, ważne, nowe nagrania, dokonywane przez uznanych już, współczesnych kompozytorów i improwizatorów.

Debiutuje ona trzema niezwykłymi tytułami - na pierwszy ogień idzie absolutnie niezwykłe trio: Wadada Leo Smith / George Lewis / John Zorn. Mimo, że znają się od lat, mimo że grywali i nagrywali razem, to nigdy wcześniej nie znaleźli się wspólnie na scenie ani w nagraniowym studiu. Tak więc, także pod tym względem, jest to absolutny debiut. Pochodzą z nieco odmiennych muzycznych światów - Leo Smith i George Lewis wywodzą się ze środowiska chicagowskiego AACM-u i Great Black Music, podczas gdy Zorn dorastał - w muzycznym sensie wyrażenia - w środowisku nowojorskiego downtownu. Ale podejście do muzyki i improwizacji od początku mieli bardzo do siebie zbliżone. Całą trójkę bowiem cechowała bezkompromisowość, chociaż inspiracje i używane w toku muzycznej narracji środki były - i wciąż są - odmienne. Na ile jednak sprawdzają się one w triowym graniu - słuchacze mogą się przekonać już za chwilę, bowiem pierwsze nagranie tria jest już dostępne w Polsce.

Na płytę złożyło się sześć triowych improwizacji i dwie kompozycje Leo Smitha. I prawdę mówiąc jestem gotów ufundować tę płytę komuś, kto słuchając jej po raz pierwszy, odnajdzie komponowane fragmenty w gęstwinie urywanych fraz, pasaży, zagrywek, zgrzytów, trzasków, elektronicznych preparacji Lewisa i kontrapunktów. Tak, bowiem to przeciwstawienie jednego dźwięku innemu jest obecne w tym nagraniu. Wszystko tu świadczy o niezwykłej biegłości i doświadczeniu wszystkich muzyków. Jakby przewidywali nawzajem zagrywki partnerów i byli w tym niezwykle czujni. Reakcja na dźwięk następuje w ułamku sekundy, a gdy dodać do tego dużą dźwiękową gęstością improwizacji i zmienną dynamikę, otrzymujemy obraz tego nagrania.

To płyta bezkompromisowa muzycznie, ale ukazująca to co najpiękniejsze w improwizowanym graniu, nieznającym granic i unikającym jakichkolwiek szufladek. Koniecznie!"
autor: Marcin Jachnik


Editor's info:
Tzadik introduces its new SPECTRUM series with a very special and exciting new group featuring three of the most creative wind players in new music. Friends and colleagues since the ’70s, these three musicians share a vision of improvisation and composition that is unique, virtuosic and cooperative. Performing compositions and collective improvisations, they sculpt sound and silence with masterly assurance.
Surprising yet completely inevitable, this is an essential document of improvisational music in the 21st century by three contemporary masters.

muzycy:
George Lewis: trombone, electronics
Wadada Leo Smith: trumpet
John Zorn: alto saxophone

utwory:
1. Cecil Taylor
2. Computer 1
3. North
4. South
5. East
6. West
7. Computer 2
8. The Culture of Gun Violence in the US

total time - 45:23
wydano: June 22, 2014
more info: www.tzadik.com
more info2: wadadaleosmith.com
Recenzje użytkowników Dodano
star star star star star
strong! :)
16-08-2014
Mise en Abime
59,99 zł
Ehécatl
60,99 zł
Folklords
59,99 zł
Force Majeure
59,99 zł
Fourteen
59,99 zł
Double Windsor
66,99 zł
Light Upon Light
66,99 zł
Reflectativity
66,99 zł
America
66,99 zł
Lake Biwa
66,99 zł
More News For Lulu
58,99 zł
For Harriet
60,99 zł
Crimson Lip
60,99 zł
In The Abstract
39,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: