Kategorie

Shaman


  • Kod: FT0004
  • Producent: For Tune (PL)
  • Kod producenta: 5902768701036
  • Wykonawca: Mazolewski / Gonzalez Quintet
  • Nośnik: CD
  • Cena: 39,99 zł
  • Poleć produkt

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2013-06-10
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: plastikowe etui
opis:
czerwcowa nowość wydawnicza z polskiej wytwórni jazzowej
Opis wydawcy:
Premiera nowego projektu Wojtka Mazolewskiego w kooperacji z amerykańskim muzykiem Dennisem Gonzalezem. Wydarzenie to obejmuje premierę płyty Mazolewski/Gonzalez Quintet pt. "SHAMAN" wydanej w oficynie ForTune Records oraz 2 koncerty promocyjne. 11.03 Warszawa - Klub Powiększenie godz. 20:00 - 15.03 Sopot - MCKA Zatoka Sztuki godz. 20:00

Płyta zawiera nagranie studyjne, które odbyło się w Studio Im. Agnieszki Osieckiej podczas poprzedniej wspólnej trasy koncertowej. Na album składają się kompozycje autorskie liderów, np. podniosły Dennisowski “Hymn for Julius Hemphil” czy liryczny utwór Wojtka “Shaman/New Comer”. Całość dopełnia klasyka polskiego jazzu w postaci dwóch utworów Krzysztofa Komedy pt “Astigmatic” , “Pushing the Car” w oryginalnych, współczesnych wersjach.
Ciekawostką na tej płycie jest zapewne inspirowany Komedowskim “Sztandarem” punkowy temat Mazolewskiego pt “FLAGA”. Muzyków połączyła wspólna miłość do płyt Polish Jazzu i duchowe poszukiwania. To magiczne spotkanie. Wojtek Mazolewski nazywany od wczesnych lat działalności “Szamanem niskich tonów” znalazł sobie genialnego partnera.

Dennis Gonzalez pochodzi z Meksyku i jest szamanem. Jego doświadczenia i zdolności nadają ich muzyce niepowtarzalnego kolorytu. Z połączenia meksykańsko- amerykańskich wibracji z polska słowiańską duszą wszyła bardzo intensywna i energetyczna muzyka. Z wspólnych pasji i zainteresowań - wielka przygoda i przyjaźń.


Dennis Gonzalez
Muzyk, kompozytor, artysta wizualny, dziennikarz radiowy, pisarz i pedagog mieszkający w Dallas. Od 1979 roku wydał 40 płyt. Jego międzynarodowa kariera jazzowa rozpoczęła się w Dallas, gdzie zagrał z takimi muzykami jak John Purcell, Prince Lasha, John Blake, Ronnie Burrage, Charlie Burnham, Warren Benbow, Pheeroan ak Laff oraz Kelvyn Bell. W Nowym Orleanie pracował z Kiddem Jordanem, Alvinem Fielderem oraz z Timem Greenem, a w Kalifornii połączył swoje siły z Sunshipem Theusem, Henry’m Franklinem, Johnem Carterem, Michaelem Sessionsem, Nelsem Cline’m i Alexem Cline’m. W Europie współpracował z takimi muzykami jak: Kazimierz Jonkisz, Louis Moholo-Moholo, Keith Tippett, Bugge Wesseltoft, Sidsel Endresen, Nils Petter Molvaer, John Stevens oraz Dudu Pukwana. W tym roku tworzone przez Gonzalesa i jego dwóch synów, Aarona i Stefana, trio Yells at Eels obchodzi dwunastą rocznicę istnienia. Gonzales od 21 lat produkuje programy radiowe dla publicznego ogólnokrajowego radia KERA-FM w Dallas.

Wojciech Mazolewski
Trójmiejski kompozytor i basista młodego pokolenia. Ma na koncie kilkadziesiąt albumów wydanych w Polsce, USA, Japonii i na Ukrainie. Ze swoimi zespołami Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet koncertuje na całym świecie (Argentyna, Chile , Peru, Meksyk, Indie, Afryka, Azja i Europa). Założył wiele znaczących projektów, które wzbogaciły oblicze polskiej muzyki min Bassisters Orchestra, Freeyo czy wspomniane już Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet. Prowadzi programy radiowe i propaguje muzykę za co otrzymał wiele wyróżnień: Mateusz Polskiego Radia czy Osobowość Radiowa Roku 2010. Komponuje muzykę do filmów spektakli teatralnych i audiobooków . Ostatnio zrealizował z Audioteką powieść Filipa K. Dicka: Blade Runner w systemie binauralnym, co odbiło się szerokim echem. Zanim zaczął grać muzykę improwizowaną, grał punk rocka. Współtworzył scenę Yassową grajac z takimi muzykami Jacek Olter, Mazzoll, Mikołaj Trzaska, Tymon Tymanski, a także środowisko warszawskie z Maciem Morettim czy Marcinem Maseckim. Uczestniczył w projektach z takimi muzykami jak Peter Kowald, Tim Berne czy Cobra: John Zorn.

muzycy:
Dennis Gonzalez: trumpet
Wojtek Mazolewski: bas
Marek Pospieszalski: sax
Joanna Duda: piano
Qba Janicki: drums

utwory:
1. Suite
2. Astigmatic
3. The Matter At Hand
4. Sztandar
5. Hymn For Julius Hemphill
6. Pushing The Car

wydano: 2013
Recenzje użytkowników Dodano
star star star
Jak na Gonzaleza to raczej słabo
05-08-2013

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: