Категории

Wonderful, Glorious


  • Код: 3723528
  • Производитель: Universal (USA)
  • Код производителя: 0602537235285
  • Цена: 54.99 zł
  • Порекомендовать продукт

Indie Pop / Avant Pop / Muzyka alternatywna
premiera polska:
2013-02-05
opis:

terazrock, 4/5
Muzyka Eels znów brzmi ostrzej i bardziej gitarowo, chociaż do łask wracają też instrumenty klawiszowe, piano Rhodesa i organy Hammonda, przez co zyskała inny koloryt niż na ostatnich płytach. Mark E. Everett odreagowywał na nich rozwód, teraz w tekstach znów pojawia się więcej optymizmu, a muzycznie sporo zgiełku, jak w surowym Kinda Fuzzy, motorycznie zagranym Stick Together czy singlowym Peach Blossom. Chociaż bez przesady, bo w alternatywnej otoczce nie zgubiły się ładne melodie, a chwilami ich subtelność i słodycz wysuwają się na pierwszy plan (The Turnaround, True Original). Co typowe dla Eels, wszystko podporządkowane zostało specyficznej produkcji, jest więc charakterystyczne, nieco udziwnione brzmienie, zamiłowanie do przetwarzania głosu czy archaicznych, analogowych instrumentów klawiszowych.
Na płycie nie brakuje naprawdę udanych utworów: delikatnych ballad (On The Ropes), udziwnionych bluesów (You’re My Friend) czy ognistych rockowych numerów (Open My Present). Lider trzyma poziom i zachowuje charakterystyczny eelsowy styl.
autor: MARIUSZ OSYRA

muzyka.onet.pl
(. . .) Tym razem otrzymujemy powrót do sprawdzonej konwencji: żwawszy komplet piosenek w dobrze znanym stylu Eels, penetrującym rejony szorstkiego indie-rocka i garażowego bluesa. Włącznie z charakterystycznie trzeszczącymi, nieco szybszymi numerami rockowymi, w których zachrypnięty wokal Marka coraz mocniej przypomina Toma Waitsa ("Accident Prone", "Stick Together", "Open My Present"). Tym, którzy niedawno zachwycili się nagraniami The Black Keys, być może spodoba się także szorstki rock'n'roll Eels. Osobiście postawiłbym właśnie na Everetta i kolegów - więcej w tych piosenkach przyprawy korzennej oraz inwencji, mniej obłego odgrywania podręcznikowych retro-patentów (. . .)
Autor:
Marcin R. Nowicki

muzycy:
E. - wokal
The Chet - gitara
Knuckles - perkusja
Kool G Murder - bas
P–Boo - gitara, instrumenty klawiszowe

utwory:
01. Bombs Away
02. Kinda Fuzzy
03. Accident Prone
04. Peach Blossom
05. On The Ropes
06. The Turnaround
07. New Alphabet
08. Stick Together
09. True Original
10. Open My Present
11. You’re My Friend
12. I Am Building A Shrine
13. Wonderful Glorious

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: