Категории

Thousand Seconds Of Oor Life [Vinyl 1LP]


  • Код: NBLP123
  • Производитель: NoBusiness Records
  • Цена: 85.99 zł
  • Порекомендовать продукт

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2019-06-14
opakowanie: kartonowe etui
opis:

multikulti.com - ocena * * * * 1/2
Jan Maksimowicz to litewski saksofonista, kompozytor, pedagog, lider wielu grup muzycznych. Artysta ceniony za muzyczny warsztat, błyskotliwe kompozycje i niezwykłą sceniczną energię jest również mistrzem syntezy stylistycznej. Uznawany na jednego za najważniejszych litewskich jazzmanów młodego pokolenia. Występuje solowo i we współpracy z muzykami ze świata jazzu i muzyki klasycznej.

Dmitrij Golovanov jest jednym z najbardziej rozchwytywanych pianistów jazzowych na Litwie. Wygrał wiele międzynarodowych konkursów jazzowych, był półfinalistą Montreux Jazz Solo Piano Competition w 2012 roku oraz finalistą European Jazz Competition w Rotterdamie w 2014 r. Studiował na Litewskiej Akademii Muzycznej oraz w Wyższej Szkole Muzycznej im. Mendelssohna-Bartoldy’ego w Lipsku. W swojej grze łączy różne style, zaczynając od tradycyjnego, poprzez nowoczesny, free jazz, classic/jazz crossover aż do eksperymentalnej muzyki elektronicznej.

Ich wspólny album "Thousand Seconds Of Oor Life", przesycony ulotną, poetycką wrażliwością ma w sobie ogromny ładunek zadumy i medytacji, charakterystyczny dla skandynawskiej sceny jazzowej spod znaku Torda Gustavsena, Jana Garbarka czy Ketila Bjornstada. To zbiór impresjonistycznych miniatur rozpisanych na saksofon sopranowy i fortepian, który oscyluje gdzieś pomiędzy modern classical i nordic jazzem. "Thousand Seconds Of Oor Life" to coś więcej niż jazz. Każdy z muzyków tego duetu jest kimś więcej niż tylko muzykiem jazzowym. Szufladkowanie ich estetyki muzycznej, wpisywanie jej w ramy jakiegokolwiek gatunku oznaczałoby zubożanie ich dorobku. Bowiem z każdym dźwiękiem nasze skojarzenia uciekają w nową stronę, jakakolwiek nazwa, wszelkie terminy lub pojęcia nie są wystarczające dla tego, co się rodzi z muzycznej tkanki bez słów.
autor: Mad
Copyright © 1996-2019 Multikulti Project. All rights reserved

muzycy:
Jan Maksimowicz – soprano saxophone
Dmitrij Golovanov - piano

utwory:
A1. 300 Seconds
A2. 170 Seconds
A3. 207 Seconds
A4. 72 Seconds
A5. 337 Seconds
A6. 50 Seconds
A7. 228 Seconds
B1. 140 Seconds
B2. 302 Seconds
B3. 193 Seconds
B4. 210 Seconds
B5. Dienda

wydano: 2019-05
nagrano: Recorded on 13th, 16th and 26th September, 2018 at InTegra House, Trakai, Lithuania

more info: www.nobusinessrecords.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: