Категории

Births Marriages And Deaths


  • Код: MPCD010
  • Производитель: Multikulti Project (PL)
  • Код производителя: 5907529223857
  • Цена: 39.99 zł
  • Порекомендовать продукт

Piosenka Artystyczna
premiera polska:
2001-05-10
kontynent: Europa
kraj: Anglia
opakowanie: plastikowe etui
opis:

Audio; 2002-01, ocena: Muzyka: * * * 1/2; Realizacja: * * *
Takie formy poetycko muzyczne powodują natychmiastową polaryzację gustów u odbiorców: uwielbienia lub całkowitej negacji. Uczuciu uwielbienia mógł sprzyjać ich niedawny koncert zamknięty, gdzie bezpośrednie obcowanie z kabaretem czarnego humoru (stylistyczne wpływy Bertolda Brechta, Toma Waitsa, Franka Zappy czy Nicka Cave'a) sprzyjało zbrataniu się z fenomenem krótkich piosenek o ciemnych stronach życia, a na tym tle jakby jaśniejszej śmierci. Niepokojący falset lidera śpiewa prowokacyjne teksty na tle mało wyrafinowanego akordeonu, zgrzebnego basu i suchej perkusji; nie pozwalają ona jednak pozostać słuchaczowi choć na chwilę obojętnym.
autor: Cezary Gumiński


Machina; 2001-09, ocena: * * * 1/2
Krótkie, lecz genialne piosenki o życiu i śmierci.
Perkusja, kontrabas, akordeon plus charakterystyczny falset Martyna Jacquesa, lidera grupy plus jeszcze literackie teksty interpretowane po aktorsku. Ni to jazz, ni kabaret, ni piosenka poetycka. Bliżej Waitsa i Cave'a niż Brechta i Weilla. Możecie ich znienawidzić za manierę wokalną a wreszcie za Toporowy styl mieszania makabry z dowcipem. Ale jeśli ich nie znienawidzicie, to pokochacie.
autor: Bartek Chaciński


TV Sat Magazine; 2001-09
O ile mowa o muzycznych niespodziankach, to do nich możemy zaliczyć zawartość dwóch płyt firmowanych przez zespół The Tiger Lillies. Liderem tej formacji jest Martyn Jacques, kompozytor niemal całego repertuaru grupy, grający na akordeonie i gitarze oraz śpiewający charakterystycznym kontraltem. Na każdej z dwóch płyt towarzyszy mu nieco inny skład muzyków. Wyjątkiem jest perkusista, Adrian Huge. Album Births Marriages And Deaths rozpoczyna się trochę jak płyta Nicka Cave'a. Dopiero głos wokalisty przypomina, że to zupełnie inny wykonawca. O ile przy pierwszym przesłuchaniu sposób interpretacji może się wydać trochę dziwny, to po dłuższym obcowaniu z bardzo sugestywnym śpiewem Jacques'a, głos wokalisty zaczyna stopniowo wciągać, aż wreszcie całkowicie oczarowuje swoim urokiem. Przepięknie zaśpiewane oszczędnie, ale ze smakiem zaaranżowane ballady. takie jak "Tears", "Obscene" czy "Circle Line" brzmią równie interesująco jak nieco bardziej rytmiczne i czasami niemal wodewilowe piosenki. Szczególnie przypadły mi do gustu utwory, w których na pierwszym planie - obok głosu lidera - jest akustyczna gitara.
autor: Grzegorz Walenda


muzycy:
Martyn Jacques - accordion, guitar, voices
Phil Buther - bas, piano
Adrian Hughes - drums, percusion
gościnnie:
Steve Bentley - violin, trumpet
Kevin Armstrong


utwory:
1. Bootman
2. Hell
3. Normal
4. Heroin and Cocaine
5. Prison House Blues
6. Jacky
7. Despite
8. Autumn Leaves
9. Lager Lout
10. Open Your Legs
11. Down and Out
12. Tears
13. Her Room
14. The Flowers
15. War
16. Obscence
17. You're World
18. Sence of Sentiment
19. Wake Up
20. Repulsion
21. Sodsville
22. Bones
23. Circle Line
24. Hounting Me
25. Lilly Marlene


wydano: 2001-05-10
more info: www.multikulti.com
more info2: www.tigerlillies.com
więcej na naszych stronach

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: