Категории

The Dreaming Room


  • Код: 88875165682
  • Производитель: RCA Victor
  • Код производителя: 0888751656826
  • Цена: 36.99 zł
  • Порекомендовать продукт

Soul / Neo-Soul / Wokalistyka Jazzowa
premiera polska:
2016-06-17
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: plastikowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Trzy lata temu świat zachwycił się Brytyjką, Laurą Mvulą, która zadebiutowała płytą „Sing To The Moon” i uzyskała nominację do BRIT Awards 2013 w kategorii Critics’ Choice Award. Artystka wraca z nowym krąkiem – „The Dreaming Room”, który ukaże się 17 czerwca. Laura zdradziła właśnie okładkę oraz listę utworów oraz potwierdziła występ na kultowym festiwalu Gastonbury!

„The Dreaming Room” jeszcze bardziej rozwija charakterystyczne, zniewalające brzmienie Laury. Na płycie nadal słychać jej niebiańskie wokalizy, ale urozmaicone dźwiękami analogowych syntetyzatorów i gitar. Oto Laura w nowej odsłonie, odzwierciedlającej jej artystyczny rozwój.

Od pierwszego singla – „Overcome” utrzymanego w stylistyce afrykańskiego disco, z zachwycającymi brzmieniami plemiennymi, poprzez urzekający „Kiss My Feet”, po epicki utwór „People’, którego powstanie zainspirował kryzys tożsamości czarnoskórej społeczności Zachodu, muzyka tworząca płytę „The Dreaming Room” jest żywa, dzika, ekscytująca i niepowtarzalna.

„Nigdy nie sądziłam, że będę w stanie. To najtrudniejsza rzecz, nad jaką kiedykolwiek pracowałam. Dojrzałam – traktując muzykę poważniej, mniej poważnie traktuję siebie. Kiedy słucham tej muzyki czuję się spełniona. W głębi czuję, że jestem w domu. Czuję się komfortowo”. – mówi artystka.

Za produkcję płyty odpowiada Troy Miller, który pracował również nad debiutem artystki. Laura do współpracy zaprosiła również The London Sympathy Orchestra, Wretch 32 (People) oraz dwóch legendarnych gitarzystów: Nile’a Rodgersa oraz Johna Scofielda (znanego ze współpracy m.in. z Milesem Davisem).

Laura Mvula to jeden z najbardziej ekscytujących brytyjskich talentów muzycznych ostatnich lat. Ma na swoim koncie nominacje do wielu nagród, w tym m.in. Mercury Prize, BBC Sound, the BRITs Critics Choice Award oraz po dwie statuetki BRIT Awards z 2014 I MOBO z 2013.


„Znakomicie ostra i zaciekle genialna.” – The Evening Standard

„Uderzająca i szczera z odcieniem jazzującego stylu Niny Simone, ale także a nowoczesną nutą klasycznej awangardy. Wspaniałe piosenki.” – The Times

2016 release, the second studio album from the British soul singer/songwriter. Includes 'Overcome' (featuring Nile Rodgers), 'People' (featuring Wretch 32) and "Phenomenal Woman."

utwory:
1. Who I Am
2. Overcome ft. Nile rogers
3. Bread
4. Lucky Man
5. Let Me Fall
6. Kiss My Feet
7. Show Me Love
8. Renaissance Moon
9. Angel
10. People ft. Wretch 32
11. Nan
12. Phenomenal Woman

wydano: 2016-06-17
more info: www.rcarecords.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: