Категории

Swedish Lullaby


  • Код: CALI106
  • Производитель: Calibrated
  • Код производителя: 5706725101064
  • Цена: 58.99 zł
  • Порекомендовать продукт

Wokalistyka jazzowa
premiera polska:
2010-06-28
kontynent: Europa
kraj: Dania
opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikulti.com
Sidsel Storm posiada pewność, siłę przebicia i silny zmysł estetyczny. Dla osób śledzących przebieg jej kariery nie ma w tym nic niezwykłego. Niezależnie od tego czy komponuje, pisze teksty, zajmuje się produkcją albumów, organizacją koncertów, sesjami fotograficznymi dla prasy, prezentacją swego repertuaru muzycznego na żywo lub w studio, Sidsel nie pozostawia niczego przypadkowi.

"Swedish Lullaby" doskonale dowodzi niezależności Sidsel i wagi, jaką przywiązuje do detali. Swą uwagę poświęciła unikalnemu i czarującemu nordyckiemu pejzażowi muzycznemu budowanemu w kompozycjach szwedzkiego kompozytora jazzowego Larsa Janssona oraz duńskiego pianisty i kompozytora Petera Otto, idealnie współgrających z wzruszającym tekstami.

Przełomem w karierze Sidsel Storm był album wydany pod takim właśnie tytułem w roku 2008, którego doskonałe przyjecie wśród krytyków zaowocowało przyznaniem Danish Music Award 2009 w kategorii na najlepszy duński wokalny album jazzowy. Realizując "Swedish Lullaby" Sidsel poszło krok dalej – odkryła sedno własnej kreatywnej ekspresji, zapraszając słuchaczy albumu w podróż, zdominowaną przez temat miłości, podejmowany w najróżniejszych odcieniach. Wydaje się oczywistym, że liczne występy na żywo w trakcie ostatnich dwóch lat nie pozostały bez wpływu na muzyczny rozwój Sidsel, jej pewność siebie i intensywność scenicznej prezencji.

Ojciec Sidsel jest muzykiem folkowym i wiele najbardziej zapadających w pamięci godzin spędziła z nim na występach i festiwalach. Naturalnym stało się więc dla niej wykorzystanie we własnych utworach tradycyjnych instrumentów ludowych (harmonii, wiolonczeli i skrzypiec) i połączenie ich z lekkim popem i poetyckimi, głębokimi tekstami, budując unikalną ekspresję i ujmujące brzmienie, spuentowane tytułem "Swedish Lullaby".


muzycy:
Sidsel Storm: vocal
Lars Jansson: piano
Morten Lund: drums, percussion
Jesper Thorn: bass
Gunnar Halle: trumpet
Alexander Kraglund: violin, harmonica
Carl-Oscar Osterlind: cello
Peter Otto: hammond organ

utwory:
1. Swedish Lullaby
2. The Day He Returned
3. Within A Lifetime
4. All Or Nothing At All
5. Stolen Years
6. Hazy Mind
7. Emily
8. Don't Turn The Lights Out
9. Secret Game
10. Playing My Heart

wydano: 2010
more info: www.calibrated.org

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: