Категории

Semi Electric


  • Код: 6744396
  • Производитель: Universal Music Polska (PL)
  • Код производителя: 0602567443964
  • Цена: 39.99 zł
  • Порекомендовать продукт

Smooth jazz
premiera polska:
2018-04-06
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

opis wydawcy:
"Semi Electric" to tytuł produkcji Krzysztofa Napiórkowskiego - producenta, instrumentalisty, kompozytora i autora tekstów.

Na płycie znajdziemy prawie 50 minut muzyki podzielonej na 13 utworów - w większości do tekstów lidera, ale pojawiają się także trzy zjawiskowe poematy Dylana Thomasa w przekładzie Stanisława Barańczaka, w tym słynny "Do not go gentle into that good night" (Nie wchodź łagodnie do tej dobrej nocy), a także jeden wiersz Bolesława Leśmiana i jeden tekst Joanny Kondrat.

Jest to pierwsza tak elektryczna płyta tego artysty, która zaskakuje energią, świeżością, pomysłowością i znakomitymi utworami z pogranicza różnych stylistyk i konwencji. Głos lidera dopełnia znakomicie zgrany zespół i perfekcyjna realizacja, zaś cały album jest nagrany w imponujących warunkach akustycznych, świetnie i oryginalnie brzmiący.

Na płycie oprócz Krzysztofa Napiórkowskiego grającego na elektrycznym pianinie Fender Rhodes i gitarze akustycznej zagrali także utalentowani muzycy: Kacper Stolarczyk (gitary elektryczne), Mateusz Pliniewicz (skrzypce), Szymon Kamykowski (saksofony), Maciej Magnuski (bas) oraz Daniel Kapustka (perkusja). Goście specjalni płyty to szkoccy muzycy: Claire Campbell (skrzypce), Andre Gibb (skrzypce), Norman Mackay (bandeon).

Krzysztof Napiórkowski - nagrał pięć albumów solowych: Introspekcja (2008), Granie Herberta (2008), Drugi oddech (2012) i Ziemie obiecane (2014), 10 x Twardowski (2016) prezentowanych w rankingach najlepszych płyt i listach przebojów. Twórczość Krzysztofa Napiórkowskiego wykorzystano m.in w filmie "Prezent" (reż. Dominika Długokęcka) oraz w serialu "Prawo Agaty" (TVN).

Współpracował i nagrywał z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Moniką Lidke, Grzegorzem Turnauem, Wojciechem Majewskim, Michałem Jurkiewiczem, Markiem Napiórkowskim czy Adamem Strugiem. Zdobył kilkanaście nagród na największych festiwalach twórczości studenckiej m.in. Poetycka Dolina w Warszawie, Spotkania Zamkowe w Olsztynie i wielu innych.

utwory:
1. Nigdy nie wrócę
2. Nie wiemy nic o sobie
3. Jasny
4. Widzę dziś chłopców lata
5. Rusz się z domu
6. Nie masz dokąd pójść
7. Optymistycznie
8. Ludzie mówią
9. Nie wchodź łagodnie do tej dobrej nocy
10. W tym zwariowanym świecie
11. Sen o sniu
12. A śmierc utraci swoją władzę
13. W czas zmartwychwstania

wydano: 2018-04-06

Elias Sings Jobim
59.99 zł
Mosaic
55.99 zł
Delightness
59.99 zł
Rituals
55.99 zł
Butterfly
59.99 zł
T.G.I.F.
59.99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: