Категории

Noget at glæde sig til. Solooutbursts in various frames, part 1


  • Код: ILK217CD
  • Производитель: Ilk Records (DK)
  • Код производителя: 5706274004977
  • Цена: 58.99 zł
  • Порекомендовать продукт

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2016-11-25
kontynent: Europa
kraj: Dania
opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikulti.com:
Do tej pory Nils Davidsen pracował chyba tylko i wyłącznie jako sideman grając w zespołach i nagrywając płyty z wieloma artystami jazzu i muzyki improwizowanej światowej klasy. Teraz jednak zdecydował się na własny, autorski projekt i od razu jest nagranie solowe. Album "Noget at glade sig til" zarejestrował jednak nie tylko na kontrabasie z rozmaitymi jego preparacjami, ale także wzbogacił brzmienie używając różnego rodzaju gongów.

Poszczególne kompozycje / improwizacje nagrywał w 2013 roku, w kilku miejscach, przy współpracy z rozmaitymi realizatorami dźwięku - w legendarnym Rainbow Studio w Oslo nagranie realizował chyba najsłynniejszy skandynawski specjalista od nagrań jazzu i muzyki improwizowanej Jan Erik Kongshaug (niegdyś odpowiadający za brzmieniową stronę monachijskiego ECM-u), w majestatycznej świątyni Grundtvigskirken w Kopenhadze - Martin Grum. Sam Davidsen rejestrował własne utwory w prywatnym dźwiękowym laboratorium Heimdal w rodzinnej Kopenhadze.

Muzyka w pierwszej chwili przywodzi na myśl solowe dokonania Barry'ego Guya, ale brzmienia gongów nadają mistyczny, religijny niemal charakter. Także brzmienie, bardziej miękie od tego znanego z nagrań Barry'ego Guya sprawia, że muzyka nieco bliższa jest formie jazzowej niż wolnej improwizacji.

Zawartość muzyczna na płycie wzbogacona została o dwa tracki video - eksperymentalne video Sary Lubich oraz rejestracja nagrań w kopenhaskim Grundtvigskirken, pięknie uchwycone przez Pelle Folmera.

Editor's info:
Nils Davidsen “paid his dues” backing up numerous of great jazz artists. Now he steps forward, to present his first solo double bass release, “Noget at Glade Sig Til” (Something to Look Forward To).

The tracks on this release were all recorded in 2013 in various locations: the legendary Rainbow Studio in Oslo, the mighty Grundtvigskirken in Copenhagen and private recordings at Heimdalsgade Laboratories. In addition to the 11 audio tracks, this release also includes one art video by Sara Lubich and two live videos from Grundtvigskirken, shot by Pelle Folmer.

muzycy:
Nils Davidsen: bass, prepared bass, gongs

utwory:
1. Now is a time! (one bass /one gong)
2. Just turn green (one bass)
3. M/S Kissavik (two basses/one gong)
4. “Antsisters” (one bass)
5. Osiris in 4 parts (one bass)
6. Woody (one bass)
7. Extraterrestrial breakfast (three basses)
8. Just turn red (one bass )
9. With no hands (one bass/gongs)
10. Disruptive coloration (one bass)
11. What do you mean? (one bass)

You return therefore (Video by Sara Lubich)
Color charge (Video Grundtvigskirken)
Bloodsoup (Video Grundtvigskirken)

wydano: 2016
more info: www.ilkmusic.com
Fast Mood
39.99 zł
Lifebound
59.90 zł
Baby Boom
62.99 zł
Pastorale
63.99 zł
Aria
62.90 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: